Liceum Ogólnokształcące

im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna 2016_2017 wydarzenia szkolne Zakończenie klas trzecich

Zakończenie klas trzecich

28 kwietnia odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom klas trzecich. Jak co roku, nagrody odebrali uczniowie szczególnie uzdolnieni w określonych dziedzinach. Wręczali je sami fundatorzy lub - w ich imieniu – dyrekcja szkoły.

Nagrodę dla Najlepszego Humanisty odebrała Anna Kaczmarek z kl. 3c. Wręczył ją profesor Bolesław Andrzejewski. Warto dodać, że nagroda ta wręczana była już po raz  dwudziesty. Ania otrzymała także za szczególne zainteresowanie literaturą i kulturą słowiańską nagrodę ufundowaną przez Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przekazał ją pan doktor Wojciech Jóźwiak.

Piotr Stypiński, również z kl. 3c, został Najlepszym Historykiem. Tę nagrodę ufundował prof. Tadeusz Panecki.

Nagroda dla Najlepszego Matematyka trafiła w ręce Mateusza Litka z kl. 3d. Mateusz otrzymał ją od fundatora – pana Włodzimierza Wilkanowicza, byłego wicewojewody wielkopolskiego.

Nagroda „Eskulapa” przyznawana jest za osiągnięcia w dziedzinie biologii i chemii, a jej fundatorem jest lekarz medycyny, pan Piotr Jankiewicz. Została nią wyróżniona Magdalena Moroz z kl. 3a.

Kolejna nagroda, dla Szkolnego Europejczyka, którym okazał się Michał Sobkowiak z kl. 3b,  fundowana jest od lat przez Stowarzyszenie Ziemia Średzka. Wręczył ją prezes – pan Jerzy Leporowski.

Każdego roku Rada Powiatu funduje nagrodę dla Indywidualności Rocznika – tym razem trafiła ona do dwóch osób: Zuzanny Kubiak  z kl.3a i Grzegorza Sota z k. 3d.

Doceniony został także Mikołaj Kasprzak z kl. 3b - Najlepszy Sportowiec rocznika maturalnego. Nagrodę tę ufundował pan Rafał Eichler, były przewodniczący Rady Rodziców.

Paulina Mieloch to osoba, która wykazywała się ogromnym zaangażowaniem w życie szkoły i lokalnej społeczności. Dlatego w jej ręce pan Paweł Wullert przekazał ufundowaną przez siebie nagrodę – dla Szkolnego Społecznika.

Tytanem pracy została Aleksandra Pawełczyk z kl. 3a. Ola, aż trudno uwierzyć, przez trzy lata nie opuściła ani jednej godziny nauki! Nagrodę dla tak sumiennych uczniów ufundował pan Piotr Mieloch.

astępnie przedstawiciele Rady Rodziców  - pani Ewa Schädler i pan Maciej Kubiak uhonorowali Wiktorię Kaczmarek z kl. 3a za jej wybitne uzdolnienia lingwistyczne.

Szymon Furmanek i Michał Sobkowiak z kl. 3b za swą przedsiębiorczość otrzymali nagrodę fundowaną przez spółkę Decora,  a Justyna Matelska  - jako najlepszy biolog i chemik – nagrodę firmy Phytopharm Klęka.

Nagrodę specjalną, której nie wręczono w piątek, jest nagroda dla Maturzysty Rocznika ufundowana przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO im. Powstańców Wielkopolskich. Zostanie ona wręczona 1 września, a nominowanych do niej jest piętnaście osób. 

Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy na świadectwie maturalnym uzyskali średnią ocen minimum 4,75. Szczególne gratulacje im oraz ich rodzicom złożyła dyrekcja szkoły i Rada Pedagogiczna. Następnie nagrody odebrali inni uczniowie – za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe, wolontariat oraz godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Osobno nagrodzono tych, którzy oddawali krew lub uczestniczyli w akcji Radosne Święta w Każdym Domu. Dla nich upominki ufundowali: Starostwo Powiatowe, Rejonowy Oddział PCK i Urząd Miejski w Środzie, a wręczyła je prezes Oddziału Rejonowego PCK, pani Bogusława Deiksler. W imieniu osób nagrodzonych fundatorom nagród podziękował Grzegorz Sot. Dorota Bączkiewicz żegnała starszych kolegów jako przedstawicielka klas drugich. Całą społeczność szkolną w imieniu absolwentów żegnała Ola Pawełczyk, a później, całkiem niespodziewanie głos zabrały także Wiktoria Dawidek i Zuzanna Matysiak. Podziękowania padły też z ust pani dyrektor, a skierowane były do pana Macieja Kubiaka, który w  tym roku zakończył pracę w Radzie Rodziców. 

Tę uroczystą imprezę prowadzili Karolina Skoracka i Adam Błaszczyk. Nie zabrakło też oprawy artystycznej, o którą zadbali Eliza Dłubała, Anna Kaczmarek, Zofia Łuczak, Zuzanna Pruchniewicz i Karol Frąckowiak. Ostatni raz szkolną imprezę uświetniła swym występem abiturientka Wiktoria Dawidek. 

Podsumowując, 112 uczniów zakończyło naukę w naszym liceum i w maju przystąpi do matury. Życzymy im wszystkim powodzenia!

 

 

 

 

 


Dziennik elektroniczny

Keglik

Klasy patronackieProjektySzkoła sukcesu


WAT


ATP

Projekty
Na rzecz innych


Góra Grosza

Akcje ekologiczne


Zbieramy baterie


Sprzątanie świata


Gumowy surowiec


Drugie życie elektrośmieci