Liceum Ogólnokształcące

im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna 2016_2017 wydarzenia szkolne Spotkanie z sędzią Moniką Frąckowiak

Spotkanie z sędzią Moniką Frąckowiak

W czwartek 27 kwietnia po spotkaniu z przedstawicielami uczelni wyższych współpracujących z naszym liceum, uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez sędzię Monikę Frąckowiak, reprezentującą Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Pani sędzia opowiadała o specyfice studiów prawniczych, pracy sędziego oraz różnicach pomiędzy sądowym postępowaniem w sprawach cywilnych i karnych. Spotkanie było częścią akcji edukacyjnej „Lex bez łez” organizowanej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, której celem jest przybliżenie młodzieży zagadnień prawnych, a pani Monika Frąckowiak gościła w naszej szkole już po raz piąty.
 
Spotkania z sędzią są częścią edukacji prawniczej prowadzonej przez naszą szkołę. Warto przypomnieć, że licealiści z klasy II C o profilu humanistyczno-europejskim uczestniczą w zajęciach uzupełniających elementy prawa realizowanych raz w tygodniu. W ramach tych zajęć mieli już okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej w charakterze publiczności, a w marcu spotkali się z powiatowym rzecznikiem konsumentów.
 


Dziennik elektroniczny

Keglik

Klasy patronackieProjektySzkoła sukcesu


WAT


ATP

Projekty
Na rzecz innych


Góra Grosza

Akcje ekologiczne


Zbieramy baterie


Sprzątanie świata


Gumowy surowiec


Drugie życie elektrośmieci