Liceum Ogólnokształcące

im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sport

 
 
 
Klasyfikacja Szkolnego Związku Sportowego na najbardziej usportowioną szkołę ponadgimnazjalną w województwie wielkopolskim
Od 1995 roku szkoła bierze udział w rywalizacji o miano najbardziej usportowionej szkoły w województwie. W zawodach  organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy co roku w rankingu klasyfikowanych jest ponad 200 szkół. Aby zająć miejsce w pierwszej dziesiątce trzeba rywalizować przez cały rok i zdobywać punkty w grach zespołowych, lekkoatletyce, biegach przełajowych i na orientację, pływaniu, szachach, aerobiku grupowym. Co roku liceum w 19 dyscyplinach reprezentuje około 120-140 uczniów. W zawodach Szkolnego Związku Sportowego w ostatnich 20 latach na poziomie finałów rejonowych, półfinału i finału mistrzostw województwa rywalizowaliśmy 194 razy, w tym 106 razy w półfinale i finale wojewódzkim. W finałach wojewódzkich 32 razy stawaliśmy na podium w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, sztafety pływackie, szachy, piłka koszykowa i aerobik grupowy. W ostatnich 20 latach nasza szkoła w rywalizacji o miano najbardziej usportowionej szkoły klasyfikowana była w pierwszej dziesiątce aż 9 razy.
 
Miejsca zajmowane przez szkołę: 
  • 2016 - miejsce 80
  • 2015 - miejsce 38
  • 2014 - miejsce 8
  • 2013 - miejsce 8
  • 2012 - miejsce 10
  • 2011 - miejsce 8
  • 2010 - miejsce 4
  • 2009 - miejsce 3
  • 2008 - miejsce 5
  • 2007 - miejsce 18
  • 2006 - miejsce 30
  • 2005 - miejsce 58
  • 2004 - miejsce 67
  • 2003 - miejsce 38
  • 2002 - miejsce 50
  • 2001 - miejsce 126
  • 2000 - miejsce 57
  • 1999 - nie prowadzono klasyfikacji
  • 1998 - miejsce 4
  • 1997 - miejsce 10
  • 1996 - miejsce 3
  • 1995 - miejsce 37
 
 
Laureaci plebiscytów na najlepszych sportowców Liceum Ogólnokształcącego
 
 
 

Rok 2016

1. Zgórecka Aleksandra – Karate
2. Prządka Klaudia – piłka siatkowa
3. 
Neumann Sara – Lekkoatletyka
4. 
Łuczak Zofia – Lekkoatletyka
5. 
Kubiak Zuzanna – Lekkoatletyka
6. 
Pieszke Hubert– Lekkoatletyka
7. 
Wojtuś Mikołaj – Lekkoatletyka
8. 
Krzysztofiak Marek– p. koszykowa, p.nożna
9. 
Gembicka Aleksandra – Piłka Koszykowa
10. 
Szczot Aleksandra – jeździectwo
11. 
Hemmerling Julia – jeździectwo

Rok 2015
  1. Węcławiak Daria- Karate
  2. Kaczor Wojciech- Lekkoatletyka
  3. Kasprzak Mikołaj – Lekkoatletyka
  4. Zielińska Kornelia-Lekkoatletyka
  5. Pohl Paula-Lekkoatletyka
  6. Kubiak Zuzanna-Lekkoatletyka
  7. Zgórecka Aleksandra-Karate
  8. Pieszke Hubert- Lekkoatletyka
  9. Witucki Mikołaj- Piłka Ręczna
  10. Łuczak Zofia-Lekkoatletyka
Rok 2014 
  1. Kaczor Wojciech - Lekkoatletyka
  2. Węcławiak Daria  - Karate
  3. Senk Marcin – Lekkoatletyka
  4. Stanisławska Joanna – Lekkoatletyka
  5. Palicki Maciej – Lekkoatletyka
  6. Jerzyniak Anna – Lekkoatletyka
  7. Grzelak Szymon – Piłka nożna, piłka ręczna, piłka koszykowa
  8. Witucki Mikołaj –Piłka ręczna
  9. Węgłowski Karol – Pływanie
  10. Pieszke Hubert - Lekkoatletyka
Rok 2013
  1. Wojciech Kaczor, Maciej Palicki, Marcin Senk
  2. Joanna Stanisławska
  3. Daria Węcławiak
  4. Agata Ryll
  5. Aleksandra Cyka, Kamila Margas
  6. Marietta Pankowska
  7. Anna Jerzyniak
  8. Karol Węgłowski, Tomasz Pawlak
  9. Maciej Polody
  10. Aleksandra Typańska, Kamil Kudła, Jakub Grząślewicz
Rok 2012
  1. Magdalena Leporowska
  2. Agata Ryll
  3. Anna Lehmann
  4. Krzysztof Sobkowiak
  5. Marcin Senk
  6. Joanna Stanisławska
  7. Jan Kiszewski
  8. Jakub Zaworski
  9. Aleksandra Typańska
  10. Małgorzata Jóźwiak, Martyna Lemańska, Aleksandra Cyka, Monika Kołodziejczak
Rok 2011
  1. Magdalena Leporowska
  2. Agata Ryll
  3. Anna Lehmann
  4. Jakub Brzeziński
  5. Beata Plewa
  6. Joanna Hańczyk, Tomasz Pawlak
  7. Anna Olszańska
  8. Karolina Stelmaszyńska, Martyna Lemańska,  Małgorzata Jóźwiak, Aleksandra Cyka, Monika Kołodziejczak, Klaudia Grzesiecka
  9. Jakub Zaworski
  10. Krzysztof Sobkowiak
Rok 2010
  1. Sonia Świetlik
  2. Jakub Brzeziński
  3. Paulina Cichowlas
  4. Anna Mroczyk, Agnieszka Kubacka
  5. Katarzyna Rzepka, Aleksandra Krzekotowska, Natalia Zys, Sylwia Szczepańska, Maja Antkowiak, Aleksandra Korcz, Natalia Wawrzynkiewicz
  6. Magdalena Leporowska
  7. Jakub Skotarczak
  8. Hubert Nowaczyk
  9. Małgorzata Walenciak
  10. Klaudia Duszyńska, Paweł Kowalewski
Rok 2009
  1. Sonia Świetlik
  2. Katarzyna Rzepka, Aleksandra Krzekotowska, Natalia Zys, Sylwia Szczepańska, Maja Antkowiak, Maria Stefaniak, Natalia Wawrzynkiewicz, Alicja Wojszczyk
  3. Dagmara Świetlik, Katarzyna Pawlak, Joanna Gorgolewska, Sonia Świetlik
  4. Maciej Behnke, Marek Behnke, Jakub Kisielewski, Paweł Klupsch, Hubert Nowaczyk, Mariusz Pawlak, Szymon Polański, Witold Pajzderski, Marcin Matuszewski, Daniel Kaleta, Mateusz Manicki, Jakub Brzeziński
  5. Adam Eichler
  6. Magdalena Szaroleta
  7. Jakub Skotarczak
  8. Szymon Haremski, Michał Pawlak, Dominik Rogowski, Bartosz Kujawa
  9. Anna Mroczyk, Agnieszka Kubacka
  10. Monika Maciejewska, Katarzyna Nowak, Monika Korcz
Rok 2008
  1. Sonia Świetlik
  2. Wojciech Gorzelanny
  3. Adam Eichler
  4. Maciej Behnke
  5. Bartosz Kujawa
  6. Maciej Zając
  7. Joanna Gorgolewska
  8. Artur Gawron
  9. Katarzyna Pawlak
  10. Magdalena Szaroleta
Rok 2007
  1. Wojciech Gorzelanny
  2. Maciej Behnke
  3. Adam Perczak
  4. Adam Eichler
  5. Bartosz Kujawa
  6. Kinga Lutyńska
  7. Daniel Nowak
  8. Maciej Paciorkowski
  9. Maciej Zając
  10. Katarzyna Górna
Rok 2006
  1. Kinga Lutyńska
  2. Maciej Urbaniak
  3. Adam Perczak
  4. Sonia Langner
  5. Patrycja Doroszewska
  6. Maria Jagielska
  7. Magdalena Wiktorowska
  8. Bartosz Lepczyński
  9. Mateusz Mikołajczak
  10. Piotr Małecki, Dorota Skowrońska
Rok 2005
  1. Mateusz Marzyński
  2. Anna Bartkowiak
  3. Michał Biegała
  4. Maciej Urbaniak
  5. Aleksandra Troińska
  6. Ilona Olsztyńska
  7. Bartosz Lepczyński
  8. Rafał Sroka
  9. Dorota Rogozińska
  10. Arkadiusz Stępień
Rok 2004
  1. Anna Bartkowiak
  2. Natalia Pacanowska
  3. Anna Walkowiak
  4. Mateusz Lepczyński
  5. Ilona Olsztyńska
  6. Dorota Rogozińska
  7. Kamil Boroniec
  8. Roksana Mazurczak
  9. Michał Podbielski
  10. Arkadiusz Stępień
Rok 2003
  1. Joanna Gabryelewicz
  2. Karolina Staszak
  3. Magdalena Gromnicka
  4. Paweł Krause
  5. Natalia Kaczmarek
  6. Zuzanna Taranczewska
  7. Joanna Cichowlas
  8. Anna Walkowiak
  9. Tomasz Kosmowski
  10. Natalia Pacanowska, Wiesław Kuczko
Rok 2002
  1. Joanna Gabryelewicz
  2. Paweł Krauze
  3. Zuzanna Taranczewska
  4. Magdalena Madaj
  5. Karolina Staszak
  6. Joanna Pruchniewicz
  7. Joanna Cichowlas
  8. Anna Walkowiak
  9. Magdalena Gromnicka
  10. Tomasz Kosmowski
Rok 2001
  1. Joanna Gabryelewicz
  2. Karolina Staszak
  3. Zuzanna Taranczewska
  4. Agnieszka Waligóra
  5. Marta Langner
  6. Damian Kubacki
  7. Joanna Pruchniewicz
  8. Monika Łopatka
  9. Beata Goździk
  10. Karolina Jarecka, Paweł Krauze
Rok 2000
  1. Damian Kubacki
  2. Monika Mroczkowska
  3. Magdalena Mańkowska
  4. Michał Dydymski
  5. Marta Szymenderska
  6. Monika Łopatka
  7. Monika Springer
  8. Agnieszka Waligóra
  9. Karolina Jarecka
  10. Andrzej Sobkowiak
Rok 1999
  1. Rafał Wieruszewski
  2. Paulina Przymusińska
  3. Maciej Muszyński
  4. Marek Miedziński
  5. Michał Dydymski
  6. Jakub Dumanowski
  7. Michał Nowak
  8. Magdalena Mańkowska
  9. Monika Mroczkowska
  10. Kalina Lisiewicz
Rok 1998
  1. Marek Czeladzki
  2. Jakub Dumanowski
  3. Rafał Wieruszewski
  4. Marek Miedziński
  5. Monika Mroczkowska
  6. Mariusz Stanisławski
  7. Magdalena Przybylska
  8. Michał Nowak
  9. Maciej Muszyński
  10. Paulina Przymusińska, Jakub Bielawski
Rok 1997
  1. Marek Czeladzki
  2. Magdalena Przybylska
  3. Marek Miedziński
  4. Paulina Przymusińska
  5. Jakub Dumanowski
  6. Marcin Balcerski
  7. Michał Nowak
  8. Marta Majewska
  9. Justyna Nowak
  10. Sylwia Kowalczyk, Magdalena Jakubowska
Rok 1996
  1. Barbara Machowiak
  2. Michał Jacków
  3. Magdalena Przybylska
  4. Marek Czeladzki
  5. Marek Miedziński
  6. Paulina Przymusińska
  7. Joanna Perczak
  8. Jakub Dumanowski
  9. Ewa Madaj
  10. Mariusz Stanisławski
Rok 1995
  1. Krzysztof Ziółkowski
  2. Barbara Machowiak
  3. Michał Jacków
  4. Magdalena Przybylska
  5. Ewa Madaj
  6. Paweł Owczarzak
  7. Marek Czeladzki
  8. Marcin Balcerski
  9. Bartosz Walkowiak
  10. Krzysztof Łątkowski