• Podsumowanie XIV sezonu Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

  Podsumowanie XIV sezonu Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

  W czwartek 21 marca w sali sportowej liceum odbyły się dwa decydujące o miejscach na podium mecze XIV sezonu szkolnej ligi piłki nożnej. W wypełnionej po brzegi sali sportowej liceum punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczął się mecz o III miejsce pomiędzy klasami IA i IIID. Zdecydowanie lepiej od samego początku prezentowali się pierwszoklasiści, którzy w ciągu 4 minut zdobyli aż 3 bramki nie tracąc żadnej. Pomimo ambitnej postawy maturzystów w drugiej połowie, udało im się zdobyć tylko bramkę honorową i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem „pierwszaków” 3:1. Znacznie więcej emocji było w meczu finałowym pomiędzy IC, w składzie którego grali wszyscy zawodnicy „Polonii” Środa oraz IIC. Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę meczu w pierwszej połowie zdobył Oskar Janoś (IC). W drugiej połowie mimo że wynik nie uległ zmianie, to w żadnym razie nie można było powiedzieć, że wiało nudą. Pomimo dużej liczby strzałów na obie bramki wynik nie ulegał zmianie, a to za sprawą świetnie dysponowanych bramkarzy. W ostatnich minutach mecz się zaostrzył. Posypały się kartki ( jedna czerwona i trzy żółte). W pewnym momencie na boisku przebywało zaledwie po dwóch zawodników w polu z każdej drużyny,
  pozostali siedzieli na „ławce kar”. Wynik już do końca się nie zmienił i z tytułu mistrzowskiego cieszyli się zawodnicy z IC. Po zakończonym meczu odbyła się dekoracja. Zawodnicy trzech pierwszych zespołów otrzymali medale, wszystkie drużyny występujące w rozgrywkach – dyplomy, a zespół mistrzowski -puchar. Statuetkę dla najskuteczniejszego strzelca za zdobycie aż 30- stu bramek w całym sezonie odebrał Krzysztof Kubiak z IIC. Warto jeszcze dodać, że prawdziwą furorę wśród kibiców zrobił uczeń klasy IIIC- Adam Błaszczyk, który być może odkrył swoje nowe powołanie jako komentator sportowy.

  Zapraszamy  do galerii.

 • Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców LO

  Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców LO

  W czwartek 21 marca w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Środzie odbyło się rozstrzygnięcie XXIV Plebiscytu na najlepszego Sportowca Szkoły w 2018 roku . Jest on okazją do wyróżnienia najlepszych sportowców, którzy swą ciężką pracą osiągnęli wysoki poziom sportowy. Sportowcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe, Gminę oraz Szkołę. Nagrody wyróżnionym sportowcom wręczali Burmistrz p. Piotr Mieloch, wicestarosta p. Małgorzata Wiśniewska- Zabłocka oraz dyrektor LO p. Katarzyna Światowy.
  Uroczystość uświetnili swoimi występami: Agnieszka Płuciennik, Zuzanna Kubasiewicz, Daniela Bukowska, Gabriela Rogacka oraz Wiktoria Gałężewska.
  Wyniki plebiscytu przedstawiają się następująco:
  1 miejsce Wojciech Marok - lekkoatletyka
  2 miejsce Roksana Poll - lekkoatletyka
  3 miejsce Sara Neumann - lekkoatletyka
  4 miejsce Martyna Jankowska - lekkoatletyka
  5 miejsce Zuzanna Nowak -- lekkoatletyka
  6 miejsce Julia Korcz - lekkoatletyka
  7 miejsce Oliwia Frąckowiak - lekkoatletyka i drużyna piłki siatkowej kobiecej: Agnieszka Lipiecka, Nicola Banaszyk, Julia Bartkowiak, Julia Pawlak, Katarzyna Szymanek, Monika Godlewska
  8 miejsce Ewelina Rozmiarek -lekkoatletyka
  9 miejsce Błażej Stachowski – modelarstwo swobodnie latające
  10 miejsce Adam Łuczak i Kacper Juskowiak- hokej na trawie

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zapraszamy do galerii.

 • Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK

  Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK

  15 marca br. w Poznaniu odbył się etap okręgowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Poznaniu.
  Kacper Tomaszewski z klasy 3a reprezentował rejon średzki w etapie wojewódzkim olimpiady, ponieważ zdobył pierwsze miejsce w etapie rejonowym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, który odbył się 21 listopada 2018 roku. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 23 uczniów w obu kategoriach, wszyscy musieli wcześniej przygotować prezentację – promującą zdrowy styl życia, a na etapie okręgowym rozwiązać test składający się z 40 pytań. KACPER TOMASZEWSKI w swej kategorii zajął zaszczytne I miejsce i będzie reprezentował nasze województwo w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 24- 26 maja w Łodzi. Główną nagrodą w etapie ogólnopolskim jest indeks na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 

  Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK - Obrazek 1
   

 • Dni Etyki

  Dni Etyki

  Co roku Dni Etyki odbywają się równolegle z rekolekcjami. W tym roku tematem przewodnim cyklu były zagadnienia z zakresu bioetyki. W poniedziałek uczniowie wysłuchali wykładu prowadzonego przez Annę Drzazgowską i Natalię Olkiewicz na temat  eksperymentów na ludzkim ciele za życia i po śmierci. Dowiedzieli się, jak kwestia wykonywania doświadczeń na ludzkim ciele wyglądała w przeszłości, a jak jest obecnie. We wtorek licealiści spotkali się z dr Pawłem Główczewskim, który omówił zagadnienia mówienia prawdy w medycynie na konkretnych przykładach oraz przedstawił wyjątki od tej reguły. Nadto, pan doktor opowiedział nam o dylematach moralnych swojego zawodu. Ostatniego dnia bloku etycznego zajęcia odbywały się w średzkim szpitalu, gdzie dr Anna Zejma-Olender opowiedziała o granicach rozsądnej terapii. Zwróciła nam uwagę na delikatność sfery decydowania o ludzkim życiu oraz trudnym wyborze zaprzestania terapii. Na zakończenie "Dni Etyki 2019" uczniowie zwiedzili Laboratorium Analityczne.

  Dni Etyki - Obrazek 1   Dni Etyki - Obrazek 2   Dni Etyki - Obrazek 3

 • Najserdeczniejsze gratulacje

  dla pani Katarzyny Światowy

  z okazji objęcia stanowiska dyrektora Liceum.

  Życzymy satysfakcjonującej współpracy z uczniami i ich rodzicami,

  pracownikami szkoły i innymi instytucjami

  oraz rozwoju kariery zawodowej.

 • Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni

  Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni

  6 marca uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego: Magdalena Sobkowiak, Jakub Felman i Mikołaj Solarski, reprezentowali naszą szkołę podczas Dnia Szkockiego zorganizowanego w CKUiZ w Środzie. Oprócz zadań leksykalnych oraz projekcji filmu Braveheart, uczniowie brali udział w konkursie, w którym musieli zmierzyć się z fragmentem utworu literackiego. Nasi reprezentanci nie
  mieli sobie równych, gdyż zajęli pierwsze trzy miejsca: Mikołaj (I miejsce), Jakub (II miejsce), Magda (III miejsce).
  Za swój sukces uczniowie otrzymali nagrody.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni - Obrazek 1

 • Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

  Dnia 6 marca uczniowie trzecich klas oraz przedstawiciele lokalnych władz mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Liceum odwiedził p. Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który w wywiadzie prowadzonym przez Natalię Sot i Jędrzeja Tatarka opowiedział  o sprawowaniu mandatu poselskiego. Wywiad składał się z 4 bloków tematycznych: obowiązki i przywileje poselskie, kwestie polonijne, rola dyplomacji publicznej i polityka Uni Europejskiej. Następnie uczniowie zadawali pytania, z których dowiedzieli się m.in, że wiceminister marzył o zostaniu politykiem już od dziecka oraz zdawał maturę z historii. Po spotkaniu w naszej szkole minister Szynkowski odwiedził Zespół Szkół Rolniczych oraz Ośrodek dla repatriantów "Rodak". Na spotkaniu obecni byli: Pani Iwona Kozłowska - Dyrektor Departamentu MSZ, Pani Klaudia Strzelecka - Radna Miasta Poznań, Pani Małgorzata Fertała - Przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego, Pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka - Wicestarosta Powiatu Średzkiego, Pan Marcin Młodziński - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz Pan Bartosz Wieliński - Sekretarz Powiatu Średzkiego.

  https://twitter.com/MSZ_RP/status/1103259826677796869?s=20 

  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 1 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 2 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 3 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 4  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 5  

 • Drzwi otwarte na AWF-ie

  Drzwi otwarte na AWF-ie

  Szanowni Państwo,

  zapraszamy uczniów klas maturalnych na Drzwi Otwarte AWF Poznań, które odbędą się 16 marca br. Prosimy o przekazanie informacji Państwa uczniom oraz nauczycielom.

  Zaczynamy w auli Budynku Głównego o godz. 11. Uczniowie będą mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Uczelni, w tym o rekrutacji i kierunkach, a także wygrać atrakcyjne nagrody! Druga część wydarzenia to ciekawe warsztaty oraz wykłady związane z naszymi kierunkami! Na wszelkie pytania maturzystów odpowiedzą studenci oraz przedstawiciele Biura Obsługi Rekrutacji. 

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na wydarzeniu „Drzwi Otwarte AWF Poznań 2019” na portalu Facebook. Zachęcamy do udostępnienia wydarzenia Państwa uczniom oraz do udziału w Drzwiach Otwartych.

  Serdecznie zapraszamy!

  Z pozdrowieniami,
  Dział Marketingu i Karier AWF Poznań
   

 • Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego

  Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego

  Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 1   Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 2   Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 3

 • Licealiści na AWF

  Licealiści na AWF

  Dnia 27 lutego uczniowie naszej szkoły odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzięki uprzejmości JM Rektora AWF dr hab.prof. AWF Dariusza Wielińskiego mieli możliwość poznać jedną z najlepszych uczelni sportowych w Polsce. JM Rektor zaprosił naszych uczniów do Sali Senackiej i po krótce przedstawił ofertę edukacyjną oraz zalety każdego z omawianych kierunków studiów. 
  Następnie uczniowie obejrzeli imponujące sale laboratoryjne (m.in. laboratorium biomechaniki) i wykładowe, pływalnię, halę widowiskową oraz inne obiekty sportowe. Uczestniczyli w ciekawym wykładzie prowadzonym przez dr Łukasza Michałowskiego z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu, który bardzo ekspresyjnie przedstawił największe błędy popełniane przy wykonywaniu najprostszych ćwiczeń. Na końcu uczniowie zmierzyli się z testem szybkości reagowania, takim samym, który przechodził np. Robert Kubica. 
  Dzień na AWF-ie wszystkim uczniom dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

   

  Licealiści na AWF - Obrazek 1Licealiści na AWF - Obrazek 2

  Licealiści na AWF - Obrazek 3

  Licealiści na AWF - Obrazek 4

   

 • Spotkanie z absolwentem

  Spotkanie z absolwentem
  19.02.2019

  Adam Tatarek jest studentem Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, jest absolwentem naszego liceum rocznika 2015. Dwukrotnie spotkał się z uczniami, pierwsze spotkanie z uczniami klasy 3a odbyło się 2 stycznia, a drugie z uczniami grupy biologicznej klas drugich - 19 lutego 2019 roku. Adam omówił problem antybiotykoterapii z punktu widzenia Farmaceuty, poruszył narastający problem samoleczenia oraz nieprzestrzegania zasad prawidłowej antybiotykoterapii, skutkiem czego jest mniejsza skuteczność antybiotyków.  Adam opowiedział również swoim młodszym kolegom jak studiuje się na Uniwersytecie Medycznym i jakie można wybrać kierunki.

  Spotkanie z absolwentem - Obrazek 1       Spotkanie z absolwentem - Obrazek 2

 • Spotkanie z absolwentami

  Spotkanie z absolwentami

  Dnia 18 lutego uczniowie klas trzecich politechnicznej i biznesowej wzięli udział w  spotkaniu z absolwentami naszego liceum: Anną Pinczak, Weroniką Rozworą, Marią Winiarską i Mateuszem Stanisławskim - studentami Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Młodzież naszej szkoły jest bardzo zainteresowana studiami na tych uczelniach. Uczniowie zadawali pytania związane z warunkami przyjęcia na poszczególne kierunki, ze sposobami zaliczania semestru, z atmosferą na zajęciach itp. Goście chętnie dzielili się swoim doświadczeniem, uwagami i wskazówkami.

  Spotkanie z absolwentami - Obrazek 1  Spotkanie z absolwentami - Obrazek 2  Spotkanie z absolwentami - Obrazek 3

 • Mistrzostwa województwa LZS w piłce siatkowej chlopców

  W Nietążkowie odbyły się mistrzostwa województwa w piłce siatkowej chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, a ostatecznie wystartowało 7. Zagrano mecze każdy z każdym w dwu grupach do 21 punktów w secie.
  Nasi chłopcy trafili do bardzo silnej cztero-zespołowej grupy. W rezultacie zajęli 4 miejsce w grupie, a 6 w klasyfikacji końcowej.
  Udział w tych zawodach był bardzo owocny w techniczne i sprawnościowe doświadczenia. Chłopcy spotkali się z zawodnikami, którzy na co dzień grają w różnych ligach i można było podziwiać ich umiejętności w grze. 
  Zadawalające było to, że nasi lecaeliści z seta na set grali coraz lepiej .
  Szkołę reprezentowali: Marcin Pietrzak-kapitan, Marek Rybarczyk, Mikołaj Solarski, Sławomir Pluciński, Patryk Piec, Jakub Felmann, Adam Łuczak, Miłosz Gościniak, Jan Kiel.

  Gratulacje!

 • Warsztaty na Uniwersytecie Ekonomicznym

  Warsztaty na Uniwersytecie Ekonomicznym
  14.02.2019

  14 lutego uczniowie klas drugich brali udział w wielu kolejnych warsztatach na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tym razem uczniowie wykonywali ćwiczenia z miareczkowania, uczestniczyli w ciekawym wykładzie oraz przyrządzali własny krem na bazie euceryny. Tego typu praktyczne zajęcia cieszą się dużą popularnością i stanowią przedsmak studiów na tej prestiżowej uczelni.

 • Złota na Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej

  12.02.2019

  Złota na Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej - Obrazek 1       Złota na Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej - Obrazek 2

  Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców 12-13.02.2019 w ZSR w Środzie Wlkp.
   
  Sukcesem zakończyły się rozgrywki w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt o mistrzostwo powiatu.
  Obie drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt, wszystkie zespoły reprezentowały podobny poziom umiejętności , więc tym bardziej smakuje zwycięstwo w pierwszym dniu chłopców i w drugim dniu dziewcząt. W zawodach wzięły udział po 3 szkoły ponadgimnazjalne w kategorii chłopców i dziewczat : LO Środa, CKZiU, ZSR.
  Wyniki meczy:
   
  Dziewczęta Chłopcy:
   
  26:14 Lo ZSR 22:20 LO-CKZiU
  22:21 CKZiU 22:21 LO - ZSR
   
  klasyfikacja końcowa:
  1 m LO Środa 1 m Lo Środa
  2 m CKZiU 2 m CKZiU
  3 m ZSR 3 m ZSR
   
  Szkołę reprezentowali:
  Dziewczęta: Magdalena Hańczyk-kapitan zespołu,Ewa Lisiecka, Nicola Banaszyk, Julia Pawlak, Eliza Wawrzkiewicz, Martyna Bydołek, Wiktoria Furmańska, Julia Wierzbicka , Beata Nowak
  Chłopcy: Mikołaj Solarski, Marek Rybarczyk, Jakub Krygier, Krzysztof Nowicki, Sławomir Pluciński, Bartosz Niełacny, Szymon Szkudlarek,Filip Cybichowski

   

 • Złoto naszych siatkarek w finale województwa w LZS

  Złoto naszych siatkarek w finale województwa w LZS
  11.02.2019

  Finał wojewódzki w LZS w piłce siatkowej dziewcząt 11.02.3018
   
  Świetnie spisały się dziewczęta podczas finału wojewódzkiego w LZS w piłce siatkowej dziewcząt w Nietążkowie. Obroniły zeszloroczny tytuł mistrza finału wojewódzkiego. Zgłosiło się 8 drużyn z Wielkopolski, dziewcząta zostały rozlosowane do 2 grup i grały systemem " każdy z każdym" Gładko pokonując 3 zespoły w grupie.w finale spotkały się z zespołem ZS 1 z Ostrzeszowa by gładko wygrać i tym samym uplasować się n pierwszym miejscu.
  Klasyfikacja końcowa szkół:
  1 m LO Środa Wlkp.
  2 m ZS1 Ostrzeszów
  3m ZSR Grabonóg
  4m ZS Nietążkowo
  5m ZSR CKU Trzcianka
  6m ZSR Przygodzice
  7m ZSR Marszew
  8m ZS 2 Szamotuły
  Szkołę reprezentowały: Nicola Banaszyk, Julia Pawlak, Monika Godlewska, Julia Bartkowiak-kapitan zespołu, Mnika Kucharska, Agnieszka Lipiecka, Zofia Kuźniewska, Wiktoria Karaś

   

  Złoto naszych siatkarek w finale województwa w LZS - Obrazek 1

 • Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem

  Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem

  Naszą szkołę ukończyło wielu wybitnych ludzi. Jednym z nich jest profesor Lech Wojciech Szajdak, absolwent liceum z rocznika 1972, obecnie dyrektor Instytutu Środowiska Rolniczego i Środowiska PAN w Poznaniu.  We wtorek 12 lutego grupa uczniów z  klas drugich miała przyjemność spotkać się z profesorem, który opowiadał o swej karierze, podróżach, zainteresowaniach oraz o ojcu - poecie Stefanie Szajdaku. Spotkanie to było wyjątkowe, bo udział w nim wzięli także zaproszeni przez profesora goście- była dyrektor liceum, nauczyciel języka niemieckiego pani Henryka Łukaszewicz oraz uczeń matki profesora i jego przyjaciel- pan Józef Odalanowski- pasjonat fotografii.
  Uczniowie mogli obejrzeć najstarszy zachowany dokument związany z liceum - fotografię przedstawiającą maturzystów z rocznika 1937 oraz grono pedagogiczne. Lech Szajdak zaczynając naukę w średzkim liceum kontynuował tradycję rodzinną - tę szkołę ukończyła właśnie w 1937 roku jego matka. Jak podkreślał, wiele zawdzięcza profesorom. Wspominał m.in. Janinę Pukianiec -  swoją wychowawczynię, Stanisławę Capik, Eugenię Czerniagę, Marię Kostecką, Mieczysława Bielawskiego, Piotra Pukianiec. Opowiadał o lekcjach niemieckiego prowadzonych przez panią Łukaszewicz. Wspomnień było wiele. 
  Jest to człowiek, który wiele przeżył, wiele osiągnął  i poznał wielu ciekawych ludzi. Będąc na  stypendium w Szwecji odwiedził bibliotekę Carolina Rediviva. Znajdują się tam księgozbiór skardziony podczas potopu szwedzkiego. Profesor miał okazję trzymać w rękach I wydanie "Astronomii" Ptolemeusza z zapiskami Kopernika. Bibliotekarz nazywał się von Sydow i...był kuzynem Maxa von Sydowa, ulubionego aktora Ingmara Bergmana.   
  Szwecja otwarła drzwi do wielkiego świata. Później było stypendium w USA, kurs języka niemieckiego w Lipsku, mieście Bacha itd. Profesor Szajdak jest doktorem Honoris Causa uniwersytetu w Tartu, wykładał w Tomsku...
  Lech Szajdak to prawdziwy człowiek renesansu. Ma na swoim koncie wiele publikacji. Ale nauka to nie wszystko. Co roku uczestniczy w Dialogu Dwóch Kultur w Krzemieńcu. Interesuje się literaturą, malarstwem postimpresjonistycznym, starą porcelaną, muzyką baroku.
   Druga część spotkania poświęcona była ojcu profesora - Stefanowi Szajdakowi. To poeta, założyciel grupy poetyckiej "Wołyń". Stefan Szajdak - podobnie jak jego syn - był bardzo mocno związany ze Środą. Dowodem na to jest fakt, że będąc zesłanym na Syberię napisał tam wiersz o naszym mieście. Wśród przyjaciół tego poety byli m.in. Zuzanna Ginczanka, Józef Łobodowski, Jan Śpiewak oraz Zygmunt Rumel - poeta i żołnierz Batalionów Chłopskich, który uwieczniony został w filmie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. 
  Czas podczas spotkania płynął bardzo szybko. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem, bo ciekawostek było wiele. Mało tego, profesor , cytując Ignacego Paderewskiego, podał receptę na sukces: "99 procent to praca, 1 procent zdolności i szczęście". 
   

  Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 1             Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 2        Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 3   Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 4Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 5   Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 6Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 7      Spotkanie z absolwentem rocznika 1972, prof. dr hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem - Obrazek 8   

 • Spotkanie z panem Andrzejem Gniotowskim

  Spotkanie z panem Andrzejem Gniotowskim

  W poniedziałek 11 lutego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z nietuzinkowym gościem. Był nim znany w mieście artysta malarz, poeta, były Dyrektor Gimnazjum nr 1, radny pan Andrzej Gniotowski. Absolwent naszej szkoły (1969r.) zaintrygował słuchaczy swą wiedzą o architekturze Środy, własnymi pracami, barwnymi opowieściami na temat kreacjonizmu w sztuce, grafice. Gawęda przeplatana była wspomnieniami o nauce, pedagogach, książkach, fascynacji malarstwem, grafiką. Ogromnym walorem spotkania okazała się przyjazna atmosfera, dowcip gościa i świetny kontakt z młodzieżą.

  Spotkanie z panem Andrzejem Gniotowskim - Obrazek 1

   

 • Klasa 2c w Teatrze Wielkim w Poznaniu

  Klasa 2c w Teatrze Wielkim w Poznaniu

  We wtorek 5 lutego klasa 2C wybrała się do Teatru Wielkiego w Poznaniu, na balet pt. „Kopciuszek” na podstawie bajki Charles'a Perraulta.
  Kopciuszek Sergiusza Prokofiewa to błyskotliwy, barwny, zachwycający melodyką, instrumentacją i dowcipem balet. To opowieść o skromności i pysze, szlachetności i prostactwie, nagrodzie i karze opowiedziana w języku gestu i muzyki. W sztuce tej urzeka nie tylko bajkowa atmosfera, wyrazista choreografia, czytelne przesłanie moralne, ale przede wszystkim wspaniała muzyka, współtworząca urokliwy, baśniowy klimat, w który młodzież z klasy 2c przeniosła się z przyjemnością..
  Po spektaklu uczniowie udali się do restauracji Forni Rossi, gdzie skosztowali m.in. pizzę neapolitańską.

   

   

  Klasa 2c w Teatrze Wielkim w Poznaniu - Obrazek 1 

                                                                                                                                                                                                                                                                           Klasa 2c w Teatrze Wielkim w Poznaniu - Obrazek 2                                      

   

   

   

   

   

   

                                                                           Klasa 2c w Teatrze Wielkim w Poznaniu - Obrazek 3

 • Licealiści w Młodzieżowej Radzie Miejskiej

  Licealiści w Młodzieżowej Radzie Miejskiej

  Młodzieżowa Rada Miejska liczy 21 osób, a w jej skład wchodzą reprezentanci szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przedstawicielami naszego liceum są: Barbara Niemczal, Zuzanna Stanicka oraz Adam Błaszczyk - uczniowie klasy 3c. Spotkania rady odbywają się raz w miesiącu. Do zadań Młodzieżowej Rady Miasta należy między innymi: reprezentowanie interesów młodzieży wobec np. Rady Miasta, działanie na rzecz praw ucznia, kreowanie aktywnego udziału młodych ludzi w życiu kulturalnym, społecznym oraz politycznym gminy Środa Wielkopolska,

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć