• Zebranie z rodzicami

  Szanowni Państwo,

   

  Spotkania z Rodzicami  uczniów klas trzecich odbędą się 18 września,godz. 17.00. Pierwsza część spotkania - aula, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

   

  Rodziców uczniów klas drugich zapraszamy - 25 września, godz. 17.00.

  Spotkania z wychowawcami odbędą się w klasach.

   

  Numery klas, w których odbędą się spotkania z wychowawcami będą wywieszone na parterze szkoły w dniu spotkania.

 • Matura 2010 - deklaracje maturalne

  Uczniowie, którzy ukończą szkołę w 2020, mają prawo przystapić do egzaminu maturalnego

  w maju 2020 roku. Muszą złożyć pisemną deklarację przystapienia do egzaminu,

  w terminie do 30 września 2019 roku roku.

  Absolwenci, którzy ukończyli LO do roku szkolnego 2018-2019 włącznie, również muszą złożyć

  pisemną deklarację przystąpienia do egzaminu w terminie do 30 września 2019 (nieobowiązkowo),

  do 7 lutego 2020 roku- termin obowiązkowy, ostateczny.

  Deklarację należy wygenerować i wydrukować (dwustronnie) wykorzystując poniższy link.

  Bezpośredni link do deklaracji maturalnej dla ucznia i absolwenta ze zdefiniowanym kodem szkoły:

  https://deklaracja.edu.pl/3025040310U

  absolwenci w wierszu kod klasy wspisują E

   

 • Rocznica 17 września

 • Licealiści w „Białym Miasteczku” w ramach Dni Powiatu Średzkiego

  W sobotę 14 września w  Dniach Powiatu Średzkiego  na Starym Rynku  udział wzięli uczniowie naszego liceum. Tym razem byli to: Martyna Deska i Jakub Grzegorczyk z klasy IIIC, którzy po raz kolejny dzielili się swoim doświadczeniem w niesieniu pierwszej pomocy. Specjalnością Martyny           i Kuby są resuscytacja krążeniowo-oddechowa i defibrylacja, a więc umiejętności, które powinien znać każdy człowiek. Osoba bez przygotowania medycznego, która spotka się z zatrzymaniem krążenia, musi pamiętać o tym, by jak najszybciej rozpocząć RKO i prowadzić ją tak długo, aż przyjedzie wezwana pomoc lub poszkodowany odzyska czynności życiowe. Choć największą grupą wiekową zainteresowanych RKO były oczywiście dzieci, to nie brakowało również dorosłych, którzy przysłuchiwali się instruktarzowi naszych maturzystów.                               

 • Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce

  W czwartek 12 września na stadionie lekkoatletycznym ZSR w Środzie odbyły się mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce, które były jednocześnie eliminacjami do memoriału Bernarda Kobielskiego (rocznik 2004 i młodsze) oraz memoriału Mariana Głuszka (rocznik 2002 i 2003). Nasza szkoła reprezentowana była przez 35-osobową reprezentację.  Ogółem nasi uczniowie zwyciężyli w aż siedmiu konkurencjach, w dziesięciu zajmowali drugie miejsca, a w pięciu – trzecie.

  I miejsca zdobyli:

  Zofia Czarnecka       100m – 14,51 s

  Julia Korcz                 400m – 68,69 s

  Roksana Poll             wzwyż – 150cm

  Weronika Grajek      w dal – 4,08 m

  Jakub Przybylski       800m – 2:14,65 min.

  Kacper Rybarczyk     w dal – 5,67 m

  Antoni Forycki          oszczep – 21,72m

  II miejsca zdobyli:

  Paula Hamrol          100m – 14,26 s

  Amelia Matysiak     100m – 14,55s

  Zuzanna Kubasiewicz – wzwyż – 130cm

  Weronika Nowak   oszczep – 19,95m

  Marta Glabus          w dal – 3,88m

  Amelia Matysiak      400m – 83,53s

  Wiktoria Pruchniewicz   800m – 2:46,51 min.

  Adrian Salamon       100m – 12,38s

  Maciej Mikołajczak 100m – 12,54s

  Maciej Leporowski  300m – 44,73s

  III miejsca zdobyli:

  Martyna Kmieciak      600m – 2:13,51 min.

  Aleksandra Wicher    w dal – 3,56m

  Zofia Małek                 kula – 7,52m

  Filip Łuczak              w dal – 4,89

  Jakub Szymczak      600m – 2:01,32min.

   

  Pozostałe miejsca naszych zawodników:

   

  Michalina Łukaszczyk  VI miejsce – kula – 5,65m

  Paula Hamrol                IX miejsce – w dal – 3,52m

  Nadia Piechowiak        VIII miejsce – 300m – 57,22s

  Weronika Bzodek         IX miejsce – 100m – 15,89s

  Maciej Kluska                V miejsce – 100m – 12,73s

  Jakub Szymczak            VIII miejsce – 100m – 13,13s

  Dawid Lisiewicz             V miejsce – 100m – 12,58s

  Kacper Zięty                   IV miejsce – kula – 9,92m

  Antoni Forycki               VII miejsce – w dal – 4,71m

  Kacper Nowicki             IV miejsce – w dal – 5,10m

  Igor Motyl                      VI miejsce – 100m – 12,79s

  Jan Kiel                           VII miejsce – 100m – 12,81s

  Miłosz Gościniak           VI miejsce – w dal – 4,87m

  Albert Scheffler             VI miejsce – 400m – 66,19s

  Aleksander Rozmiarek  VII miejsce – 400m- 67,89s

  Witold Moroz                X miejsce  - 100m 13,74s

   

  Uczniowie z najlepszymi wynikami reprezentować będą naszą szkołę i powiat średzki we Wrześni 18 września (rocznik 2002 i 2003) i w Żerkowie 24 września (rocznik 2004).

  Gratulujemy!!!

 • 100-lecie Policji z udziałem licealistów

  W piątek 6 września na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej odbyły się obchody Święta Policji. Miały one  szczególną oprawę, gdyż w tym roku przypada 100-lecie powołania Policji Państwowej.  Wśród zaproszonych gości była dyrektor liceum pani Katarzyna Światowy.  W uroczystości wzięli również udział działacze PCK i HDK z pokazem pierwszej pomocy i konkursami. Przedstawicielami naszego liceum były dziewczęta z klasy II B – Zosia Kuźmińska i Marta Głogowska, które uczyły jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u osób z zatrzymanym krążeniem krwi.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Tradycyjnie, z początkiem września, rozpoczął się nowy rok szkolny. Ten rok jest jednak wyjątkowy, gdyż nasze LO przywitało aż 8 nowych klas pierwszych.

  Wśród zaproszonych gości byli pan Ernest Iwańczuk - Starosta Powiatu Średzkiego, pani Anna Pruchniewicz Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Emilia Ostrowska Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków LO, Jędrzej Tatarek - laureat Nagrody dla Najlepszego Maturzysty rocznika 2019 wraz z rodziną.

  Po uroczystym przywitaniu przez panią dyrektor LO - Katarzynę Światowy i dyrektor Keglika - Emilię Ostrowską, uczniowie poznali najlepszego maturzystę. Jędrzej w tym roku uzyskał imponującą średnią ze wszystkich egzaminów maturalnych - 93% ! Co ciekawe, kontynuuje rodzinną tradycję, gdyż jego brat Adam jest laureatem rocznika 2015. Fundatorem nagrody dla Najlepszego Maturzysty jest Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO.

  2 września zostały także nagrodzone najaktywniejsze osoby działające w ubiegłym roku szkolnym w Spółdzielni Uczniowskiej "Impuls". W tym roku Nagrodę fundowaną przez firmę Decory otrzymały Magdalena Sobkowiak i Ewa Lisiecka z klasy 3a. Życzymy wszystkim dużo sukcesów w nowym roku szkolnym !

 • 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

  W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. O godz. 10.00 w średzkiej Kolegiacie została odprawiona msza święta, następnie po przemarszu na średzki cmentarz, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, złożyliśmy kwiaty na kwaterze Powstańców Wielkopolskich.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  W środę 19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

  Minął kolejny rok szkolny. Wielu za swoją rzetelną pracą zasłużyli na szczególne wyróżnienie i zostali nagrodzeni za osiągnięcia. Instytut Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ufundował nagrody dla najlepszych uczniów klas patronackich. Nagrody otrzymały:  Zofia Kuźniewska z klasy 1b oraz Jagoda Świegot z klasy 2b, a wręczył je Pan dr hab. Wojciech Jóźwiak. Co roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?”. W maju odbył się konkurs biblioteczny  I like dla książki, w którym uczniowie przysyłali swoje zdjęcia i krótkie filmy mające promować czytelnictwo. Laureatkami konkursu zostały Weronika Nowak z klasy 1B oraz Jagoda Świegot z klasy 2b. Za zaangażowanie w promocję naszej szkoły wyróżniono: Wanessę Betler, Zosię Kuźniewską, Martę Głogowską, Kubę Pruchniewicza, Martę Woźniak oraz  Kingę Kirschke. Na sukces składa się wiele elementów, jednym z nich jest wysoka frekwencja. Nie opuścić ani jednej godziny w szkole? Wydaje się niemożliwe? A jednak można. Uczniami, którzy osiągnęli stuprocentową frekwencję są: Zofia Małek z klasy 1b oraz Martyna Deska i Farid Chergui z klasy 2c. Nagrodą dla nich będą całoroczne bezpłatne wejściówki do kina na seanse organizowane przez szkołę. Każdego roku najzdolniejsi uczniowie nominowani są do różnych stypendiów. Do stypendium Prezesa Rady Ministrów nominowana została Aleksandra Piątek z klasy 2a, do stypendium Ministra Edukacji – Wojciech Marok z kl. 2a, do stypendium firmy Decora – Ewa Lisiecka i Magdalena Sobkowiak również z kl. 2a. Stypendia te zostaną przyznane w  nowym roku szkolnym. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: z klasy IA - Julia Bartkowiak, Wanessa Betler, Eleonora Filozof, Wiktoria Gałążewska, Weronika Grajek,  Julia Jóźwiak, Julia Korcz, Paulina Pawlak, Jakub Pruchniewicz, Wiktoria Pruchniwicz,  Donata Stołowska, Marta Szymurska , Arkadiusz Zięty. Z klasy 1 b - Maria Brzychcy, Zofia Kuźniewska, Zofia Małek, Weronika Wiatr, Michał Kaczmarek, Marcin Kmieciak. Z klasy 1c - Wiktoria Furmańska i Martyna Bydołek. Z klasy 2a - Nicola Banaszyk, Julia Grześkowiak, Magdalena Jaszczak, Agnieszka Kretkowska Ewa Lisiecka, Julia Pawlak, Aleksandra Piątek, Anna Ratajczak, Joanna Rybicka, Magdalena Sobkowiak, Weronika Wawrzyniak, Aleksandra Wlaźlak, Maciej Kulawik. Z klasy 2b - Dominik Kaczkowski, Alicja Kołacka, Jakub Kubiak, Aleksandra Litke, Aleksandra Marciniak, Dominika Prządka, Aleksandra Stefaniak, Jagoda Świegot. Z klasy 2 c – Martyna Deska, Zofia Jańczak, Jakub Jaworski, Wiktoria Karaś, Daria Kubacka, Wiktoria Litka, Kornelia Nowacka, Patryk Piec, Sławomir Pluciński, Mikołaj Solarski, Natalia Szyszka, Aneta Trocha. Na zakończenie uroczystości podziękowano za współpracę nauczycielom, którzy pracowali w naszej szkole tylko w tym roku szkolnym: Pani Wiesławie Strugarek, Pani Barbarze Langner, Pani Łucji Szurpickiej, Pani Agnieszka Sutule, Pani Marcie Woźniak i Panu Stefanowi Kaliszowi. Uroczystość prowadzili Wanessa Betler i Jakub Pruchniewicz, na pianinie grał Tomek Gabała, a piosenki zaśpiewały -  Donata Stołowska, Agnieszka Płuciennik oraz Zuzanna Kubasiewicz.
   

 • 2c we Wrocławiu

  2c we Wrocławiu

  Dnia 17 czerwca br., uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą panią Marzeną Wisińską- Zadrużynską i panem Tomaszem Kaczmarkiem wybrali się na wycieczkę trzydniową do Wrocławia.
   
  Pierwszy dzień wyjazdu skupiony był wokół historycznego serca Wrocławia- Ostrowa Tumskiego, gdzie najstarsze odkryte ślady osadnictwa pochodzą z X w. Na Ostrowie Tumskim znajduje się wiele budowli; XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół Św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi, brama kluskowa. Kolejna atrakcją turystyczną był Most Tumski między Wyspą Piaskową a Ostrowem, na którym zakochani wieszają kłódki, symbolizujące trwałość ich miłości. Głównym punktem programu był spacer po wrocławskim Zoo, w którym znajdują się m.in. Afrykarium - unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące gatunki zamieszkujące
  Czarny Ląd- od Morza Czarnego po dżunglę Kongo.

  Pierwszym punktem drugiego dnia był oszklony taras widokowy na 49 piętrze. Sky Tower jest najwyższą budowlą w Polsce. Następnie uczniowie mieli szansę zobaczyć Panoramę Racławicką- XIX- wieczny relikt kultury masowej, obraz, który ma aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości! Dzieło powstało w latach 1893-1894,a jego stworzenie uczciło setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego. Głównym artystą i pomysłodawcą malowidła był Jan Styka. W pracach nad Panoramą brali udział .Wojciech Kossak, Tadeusz Popiela oraz  Włodzimierz Tetmajer.
  Następny punkt programu stanowił żywy fragment kultury japońskiej. Ogród Japoński jest jednym z niewielu śladów po Wystawie Światowej z 1913r. ,jakie pozostały w Parku Szczytnickim, urządzonym przez japońskiego entuzjastę hr. Fritza von Hochberga przy udziale ogrodnika Mankichi Arai.

  Ostatni dzień wyjazdu rozpoczął się rejsem statkiem po Odrze, zakończonym w przystani Kardynalskiej. Następnie uczniowie udali się do centrum edukacyjnego- Hydropolis. Dzięki nowoczesnym środkom przekazu uczniowie  dowiedzieli się  skąd na Ziemi wzięła się woda oraz  ile wody zużywają największe miasta świata w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Pomieszczenia budynku prezentowały tematy dotyczące głębi oceanów, systemu wrocławskich wodociągów, historii inżynierii wodnej i morskich zdobywców, a nawet motyw wody w religii. Wycieczka zakończyła się przejazdem kolejką gondolową- Polinka, zaprojektowaną przez studentów Politechniki Wrocławskiej.
  Podsumowując, uczniowie klasy 2c wraz z nauczycielami mogli poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin i zapamiętają tę wycieczkę na długo. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  https://photos.app.goo.gl/56htRP2PZ4gJqGQN6

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2018-2019

  W środę 19 czerwca, o gdz. 10.00 w auli szkoły odbędzie uroczyste zakończenie roku szkolnego. O 9.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się nabożeństwo dla uczniów, nauczcieli, rodziców.

 • Konkurs Historyczny Patria Nostra

  18 czerwca 2019 w Poznaniu odbyła się gala finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra. Zadaniem uczestników tego konkursu jest ukazanie w postaci 45 sekundowego filmu wybranego przez organizatorów wydarzenia historycznego. Liceum reprezentowała drużyna w składzie: Daniela Bukowska, Jakub Pruchniewicz, Jakub Felman. Wykonali oni film poświęcony wydarzeniom z Nowej Huty związanym z walką o budowę w tym mieście kościoła. Ponieważ Nowa Huta miała być w zamyśle władz komunistycznych wzorcowym socjalistycznym miastem dlatego też przez lata władze odmawiały zgody na budowę tam kościoła. I temu właśnie wydarzeniu poswięcony był film naszej drużyny.

  Specyfiką konkursu Patria Nostra jest sposób głosowania. Jest on zbliżony do sposobu znanego z konkursów Eurowizji. W głosowaniu uczestników nasz film uzyskał 13 miejsce na ponad 80 prac nadesłanych z Wielkopolski oraz szkół polskich z całego świata.

 • Medal 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża dla Pana T. Kaczmarka i dla LO

  Na uroczystym spotkaniu z okazji 100-lecia PCK i Światowego Dnia Krwiodawcy, w piątek 14 czerwca, Pan Tomasz Kaczmarek odebrał Medal 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki działalności Pana Kaczmarka, uczniów oraz absolwentów naszej szkoły,  również Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich otrzymało Medal 100-lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie PCK. Wszystkim krwiodawcom, działającym w Szkolnym Klub Honorowych Dawców Krwi „Hemoglobinka” gratulujemy i dziękujemy za ten cenny dar życia. Przypomnijmy, że Szkolny Klub HDK działa od 1999 roku i jego członkowie oddali już 616 litrów krwi. 
   Na uroczystości, Pani Bogusława Deiksler – Prezes Oddziału Rejonowego PCK oraz Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu Pani Beata Kozak- Cieszkiewicz pogratulowały sukcesu Kacprowi Tomaszewskiemu oraz jego rodzicom – Alinie i Jarosławowi Tomaszewskim. Kacper wygrał etap wojewódzki Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i reprezentował nasze województwo na etapie centralnym- gdzie zajął drugie miejsce. Listy gratulacyjne oraz nagrodę ufundowaną przez Szpital Średzki  wręczyli starosta średzki E. Iwańczuk oraz burmistrz miasta P.Mieloch. B.Deiksler odczytała list gratulacyjny dla opiekuna Kacpra p. Katarzyny Światowy i przekazała na jej ręce.

 • Niemiecki inaczej

  W środę 12 czerwca lekcje z języka niemieckiego odbyły się w nietypowej scenerii z nietypowym nauczycielem. Naszą szkołę odwiedził pan Maik Becker, mieszkaniec Berlina, rodzimy użytkownik języka niemieckiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy w Niemczech,  porozmawiać z „nativem” po niemiecku oraz wziąć udział w grze językowej. 

 • język polski inaczej

  11 czerwca uczniowie klasy Ia oraz grupy humanistycznej z klas drugich w ramach współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej UAM odwiedzili cerkiew w Poznaniu. Spotkanie z proboszczem ks. Pawłem Minajewem zorganizował dr hab. Wojciech Jóźwiak. Cerkiew św. Mikołaja mieści się przy ulicy Marcelińskiej. Została założona w latach dwudziestych XX wieku. Ojciec Minajew opowiedział licealistom o jej historii, tradycjach prawosławnych, różnicach między prawosławiem a kościołem rzymskokatolickim. Młodzież mogła się dowiedzieć np. jak żegnają się prawosławni a jak katolicy, w jaki sposób sprawowana jest eucharystia. Mimo upału, nikt nie czuł się znużony, o czym świadczyły liczne pytania zainteresowanych osób. Warto dodać, że cerkiew św. Mikołaja jest obok soboru katedralnego św. Aleksandra Newskiego w Łodzi drugą główną świątynią w diecezji łódzko-poznańskiej.

 • Angielski inaczej

  5 czerwca br. w grupie językowej 2A odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego z motywem przewodnim Tłumaczymy teksty znanych piosenek. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali teksty piosenek, które mieli przetłumaczyć tak, by dało się je zaśpiewać przy akompaniamencie muzyki pod koniec lekcji. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i z zaangażowaniem, oraz dużą dawką humoru, przystąpili do pracy. Piosenki, które zostały przetłumaczone, a następnie odśpiewane przez dane grupy, to Rude MAGIC! oraz Demons Imagine Dragons, a z języka polskiego Trofea D. Podsiadło oraz Męskie granie 2018 Various Artists.Lekcja miała na celu przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak trudne jest takie tłumaczenie, oraz pokazanie im, że nauka języka może również polegać na zabawie i tak nietypowych zadaniach.

 • Współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich jest jedną z 18 szkół województwa wielkopolskiego, wybranych przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu do współpracy w ramach projektu „Medycyna w liceum -  III misja Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu". Umowa podpisana została na trzy lata, począwszy od kwietnia 2019 roku. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli już w czterech wykładach z dziedziny neurologii, genetyki klinicznej, botaniki farmaceutycznej oraz ginekologii. Wykłady prowadzone są przez wykładowców UM i praktykujących lekarzy. Wiedza przekazywana na wykładach jest wiedzą praktyczną, stąd tematyka wykładów jest bardzo ciekawa. We wtorek 11 czerwca grupa licealistów z Panią Katarzyną Światowy i Panią Natalią Olkiewicz wysłuchała wykładu prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej – „Wybrane zagadnienia z diagnostyki i leczenia wad płodu”. Tematyka wykładu była związana z teratologią - nauką, która zajmuje się badaniem nieprawidłowości oraz wad rozwojowych.  Dowiedzieliśmy o wielu czynnikach tetrogennych, znajdujących się w środowisku zewnętrznym, a mogących wywołać wadę rozwojową, która do niedawna uważana była za wrodzoną. Zajęcia odbywają się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Młodzież w nich uczestnicząca zdobywa wiedzę i może poczuć się jak student medycyny.

 • „Jak nie czytam jak czytam”

  7 czerwca o 10:00 czytała cała Polska. W Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich uczniowie czytali na dziedzińcu szkoły biografie   Marilyn Monroe,  Kurt Cobain, J.K. Rowling z książki „Artyści udręczeni” Christophera Zara.    Celem  ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród Polaków  i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Księgozbiór liceum jest bardzo liczny i nie są to tylko lektury, sprzyja to dużemu zainteresowaniu uczniów, ale ciągle są tacy, którzy tylko wiedzą gdzie jest biblioteka w szkole. Udział w tego typu akcjach ma pobudzić zainteresowanie młodzieży. Wybór książki, która była czytana odbył się w wyniku głosowania uczniów z wcześniej zaproponowanych pozycji. Uczniowie chętnie zgłaszali się do czytania fragmentów książki, pozostali słuchali w ciszy, czyli osiągnięto cel akcji.

 • Fenomen "Sherlocka"

  Dnia 6 czerwca uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na Wydział Filologii Polskiej UAM w Poznaniu                      i uczestniczyli w ciekawym wykładzie dotyczącym serialu "Sherlock". Prowadząca spotkanie, dr hab. Anna Śliwińska dokonała gruntownej analizy serialu, zwróciła uwagę na istotne elementy montażu poszczególnych scen i jeden z najbardziej zaskakujących cliffhangerów w historii serialowej. Wykład wzbogaciła prezentacja fragmentów "Sherlocka". Niewątpliwym atutem wizyty było rozbudzenie chęci obejrzenia tego serialu uznawanego przez wielu za kultowy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć