• Piątek 21 czerwca, sekretariat otwarty

  21 czerwca 2019 (piątek) sekretariat szkoły będzie otwarty

  od godz. 8.00 do godz. 13.00.

  Zapraszamy!!!

 • Niemiecki inaczej

  W środę 12 czerwca lekcje z języka niemieckiego odbyły się w nietypowej scenerii z nietypowym nauczycielem. Naszą szkołę odwiedził pan Maik Becker, mieszkaniec Berlina, rodzimy użytkownik języka niemieckiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy w Niemczech,  porozmawiać z „nativem” po niemiecku oraz wziąć udział w grze językowej. 

 • język polski inaczej

  11 czerwca uczniowie klasy Ia oraz grupy humanistycznej z klas drugich w ramach współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej UAM odwiedzili cerkiew w Poznaniu. Spotkanie z proboszczem ks. Pawłem Minajewem zorganizował dr hab. Wojciech Jóźwiak. Cerkiew św. Mikołaja mieści się przy ulicy Marcelińskiej. Została założona w latach dwudziestych XX wieku. Ojciec Minajew opowiedział licealistom o jej historii, tradycjach prawosławnych, różnicach między prawosławiem a kościołem rzymskokatolickim. Młodzież mogła się dowiedzieć np. jak żegnają się prawosławni a jak katolicy, w jaki sposób sprawowana jest eucharystia. Mimo upału, nikt nie czuł się znużony, o czym świadczyły liczne pytania zainteresowanych osób. Warto dodać, że cerkiew św. Mikołaja jest obok soboru katedralnego św. Aleksandra Newskiego w Łodzi drugą główną świątynią w diecezji łódzko-poznańskiej.

 • Angielski inaczej

  5 czerwca br. w grupie językowej 2A odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego z motywem przewodnim Tłumaczymy teksty znanych piosenek. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali teksty piosenek, które mieli przetłumaczyć tak, by dało się je zaśpiewać przy akompaniamencie muzyki pod koniec lekcji. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i z zaangażowaniem, oraz dużą dawką humoru, przystąpili do pracy. Piosenki, które zostały przetłumaczone, a następnie odśpiewane przez dane grupy, to Rude MAGIC! oraz Demons Imagine Dragons, a z języka polskiego Trofea D. Podsiadło oraz Męskie granie 2018 Various Artists.Lekcja miała na celu przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak trudne jest takie tłumaczenie, oraz pokazanie im, że nauka języka może również polegać na zabawie i tak nietypowych zadaniach.

 • Współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich jest jedną z 18 szkół województwa wielkopolskiego, wybranych przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu do współpracy w ramach projektu „Medycyna w liceum -  III misja Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu". Umowa podpisana została na trzy lata, począwszy od kwietnia 2019 roku. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli już w czterech wykładach z dziedziny neurologii, genetyki klinicznej, botaniki farmaceutycznej oraz ginekologii. Wykłady prowadzone są przez wykładowców UM i praktykujących lekarzy. Wiedza przekazywana na wykładach jest wiedzą praktyczną, stąd tematyka wykładów jest bardzo ciekawa. We wtorek 11 czerwca grupa licealistów z Panią Katarzyną Światowy i Panią Natalią Olkiewicz wysłuchała wykładu prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej – „Wybrane zagadnienia z diagnostyki i leczenia wad płodu”. Tematyka wykładu była związana z teratologią - nauką, która zajmuje się badaniem nieprawidłowości oraz wad rozwojowych.  Dowiedzieliśmy o wielu czynnikach tetrogennych, znajdujących się w środowisku zewnętrznym, a mogących wywołać wadę rozwojową, która do niedawna uważana była za wrodzoną. Zajęcia odbywają się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Młodzież w nich uczestnicząca zdobywa wiedzę i może poczuć się jak student medycyny.

 • „Jak nie czytam jak czytam”

  7 czerwca o 10:00 czytała cała Polska. W Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich uczniowie czytali na dziedzińcu szkoły biografie   Marilyn Monroe,  Kurt Cobain, J.K. Rowling z książki „Artyści udręczeni” Christophera Zara.    Celem  ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród Polaków  i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Księgozbiór liceum jest bardzo liczny i nie są to tylko lektury, sprzyja to dużemu zainteresowaniu uczniów, ale ciągle są tacy, którzy tylko wiedzą gdzie jest biblioteka w szkole. Udział w tego typu akcjach ma pobudzić zainteresowanie młodzieży. Wybór książki, która była czytana odbył się w wyniku głosowania uczniów z wcześniej zaproponowanych pozycji. Uczniowie chętnie zgłaszali się do czytania fragmentów książki, pozostali słuchali w ciszy, czyli osiągnięto cel akcji.

 • Fenomen "Sherlocka"

  Dnia 6 czerwca uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na Wydział Filologii Polskiej UAM w Poznaniu                      i uczestniczyli w ciekawym wykładzie dotyczącym serialu "Sherlock". Prowadząca spotkanie, dr hab. Anna Śliwińska dokonała gruntownej analizy serialu, zwróciła uwagę na istotne elementy montażu poszczególnych scen i jeden z najbardziej zaskakujących cliffhangerów w historii serialowej. Wykład wzbogaciła prezentacja fragmentów "Sherlocka". Niewątpliwym atutem wizyty było rozbudzenie chęci obejrzenia tego serialu uznawanego przez wielu za kultowy.

 • Nabór do szkoły w roku szkolnym 2019-2020

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich będzie prowadzić nabór do 7 klas pierwszych.

  Oferta trzech klas będzie skierowana do absolwentów gimnazjów.

  Oferta czterech kolejnych klas będzie skierowana do uczniów szkół podstawowych.

  Szczegółowe informacje w zakładce oferta edukacyjna 2019/2020

   

 • Nabór do klasy sportowej

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp. przy współpracy z KS Polonia Środa Wlkp., ogłasza nabór do klasy sportowej dla uczniów po szkole podstawowej (rocznik 2004) 

  Szczegółowe informacje pod nr tel. 601 858 331

  Regulamin_przyjec_do_klasy_sportowej.pdf

  https://www.facebook.com/poloniasroda/ 

 • Strategia rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego chcąc poznać potrzeby rozwojowe uczniów szkół ponadpodstawowych prosi o wypełnienie anonimowej ankiety. Przyczyni się do określenia dalszych kierunków rozwoju wojweództwa. Ankieta jest dostępna do 15 czerwca, na stronie:

 • Wspaniały sukces Kacpra !!!

  Kacper Tomaszewski drugi w etapie centralnym XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża - Łódź 2019.

  W dniach 24-26 maja 2019 roku w Łodzi odbył się finał centralny  XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wzięło w nim udział 16-stu zwycięzców wojewódzkich ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Wcześniej w etapach powiatowych i rejonowych wystartowało łącznie  43000 uczniów z 1800 szkół z całej Polski. Wielkopolskę w kategorii szkół średnich reprezentował uczeń naszego liceum Kacper Tomaszewski. Na etap centralny należało przygotować pracę o zdrowym stylu życia,  podczas finału ją omówić a także rozwiązać test składający się ze 100 pytań o tematyce zdrowotnej, ekologicznej, z pierwszej pomocy przedmedycznej i historii PCK. Uczeń musiał sobie też poradzić w 2 zadaniach w praktyce w udzielaniu pierwszej pomocy. W niedzielne przedpołudnie w hotelu Ambasador nastąpiło ogłoszenie wyników. W klasyfikacji generalnej  Kacper Tomaszewski   zajął  II miejsce. Jest to piękny sukces  Kacpra i jego opiekuna pani Katarzyny Światowy – dyrektor średzkiego liceum.
  Opiekunem Kacpra na olimpiadzie była prezes OR PCK Bogusława Deiksler. W kategorii szkół podstawowych  I miejsce zajęła też uczennica z Wielkopolski - Wiktoria Michalska  ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach k. Kalisza.
  Gratulujemy uczestnikom Olimpiady tak wielkiej i wszechstronnej wiedzy. BRAWO WY !!!

  fot. B.Deiksler

 • "Jak nie czytam, jak czytam" - ankieta

  Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety (tylko 2 pytania !) dotyczącej akcji " Jak nie czytam jak czytam" w naszej szkole, która odbędzie się 7 czerwca 2019r. 

 • Spotkanie projektowe w Hiszpanii

   

  W dniach 13-17 maja 2019r. odbyło się już ostatnie spotkanie uczniów i nauczycieli z Słowenii, Słowacji, Włoch, Rumunii, Polski i Hiszpanii w ramach projektu Erasmus + "Migracja i kryzys uchodźców z punktu widzenia uczniów".  Uczennice 2b: Dominika Prządka i Julia Łażewska z panią Natalią Olkiewicz spędziła cudowny tydzień w północno-zachodniej Hiszpanii. Uczestnicy projektu mieli możliwość rozmowy z marokańskim imigrantem, uczestnictwa w spektaklu dotyczącym kwestii migracji oraz tworzyli zabawki z nakrętek, które następnie będą przekazane dzieciom z Zachodniej Sahary. Nadto, odbyło się wiele aktywności przybliżających kulturę galicyjską (m.in. wspólne tworzenie kwiatowego dywanu z logiem projektu, zwiedzanie wyspy Ons oraz regionalnego muzeum Masso w w Bueu). Ostatniego dnia wszyscy zwiedzali popularne miejsce pielgrzymek -  Santiago de Compostela.

 • FESTYN RODZINNY PCK

  W niedzielę 12 maja  na targowisku miejskim w Środzie odbył się FESTYN RODZINNY PCK pod nazwą ŚWIĘTO ULICY CZERWONEGO KRZYŻA przygotowany przez Zarząd OR PCK. Przy tej okazji odbyły się I mistrzostwa udzielania pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych, które przygotowali Przemysław Pawęzowski i Roman Deiksler. Udział wzięło 9 drużyn, wśród nich dwa zespoły z liceum.
   Otwarcia festynu dokonała prezes OR PCK pani Bogusława Deiksler. Organizatorzy  zachęcali do udziału w różnych atrakcjach; była m.in. strefa zdrowia przygotowana przez Szpital Średzki SJ, stoisko służb mundurowych, stoisko Amazonek Średzkich oraz DKMS – gdzie można było zapisać się do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego.
  Na scenie wystąpiły dzieci z Niepublicznej Szkoły i Przedszkola ZOO, Marcin Brzóstowicz z ZSR oraz jak zwykle wspaniale (pomimo zimna)  zaprezentowała się  Wiktoria Gałążewska  z naszego liceum. W międzyczasie o działalności Amazonek i DKMS-u opowiedziały panie:  Aneta Oporowska i Justyna Senk. 
  Przez trzy pierwsze godziny festynu 9 zgłoszonych drużyn rywalizowało w zawodach z I pomocy przedmedycznej. Zawodnicy musieli najpierw przejść slalom w alkogoglach, następnie rozwiązać test składający się z 30-stu pytań, a później wykonywać zadania praktyczne. W kategorii szkół średnich zespół I z LO ( Natalia Sot, Julia Korcz i Wiktoria Pruchniewicz ) zajął drugie miejsce ( 127 punktów), jednym punktem ustępując drużynie Hipolita.  Drugi zespół z LO ( Zofia Kuźniewska, Weronika Nowak i  Marta Głogowska) zajął czwarte miejsce.
  Gratulujemy i do zobaczenia za rok !!!

 • Zwycięzcy LOtnych słów

  W tym roku szkolnym odbyła się trzecia edycja powiatowego konkursu literackiego LOtne słowa organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich.     W kolejnej edycji udział wzięło trzynastu uczestników. Prace oceniane były w dwóch kategoriach. Jury w składzie: Dominika Hęćka, Karina Kaczkowska i Mateusz Miesiąc doceniło czterech twórców prozy. Miejsce pierwsze  zajęła Zuzanna Olejniczak (tegoroczna maturzystka z LO), tuż za nią znalazła się Zofia Kuźniewska z klasy I , a na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Marciniak z klasy II. W tym roku przyznano wyróżnienie Dominkowi Kaczkowskiemu, uczniowi klasy II. Inaczej rzecz się miała z oceną poezji. Okazało się, że jurorzy nie przyznali pierwszego miejsca żadnemu z uczestników. Na drugim miejscu znalazła się Zuzanna Pruchniewicz (absolwentka szkoły). Szczęście dopisało Zofii Kuźniewskiej - została po raz drugi doceniona- tym razem za wiersz -  zajmując trzecie miejsce. Wszyscy nagrodzeni to uczniowie LO. 
  Organizatorzy - Agnieszka Kaczmarek, Marlena Szymańska i Barbara Langner dziękują fundatorowi nagród Prezesowi MPECWiK - panu Janowi Buczkowskiemu. 

 • Sejmiki Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

  W piątek 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Zadania sejmików wojewódzkich przedstawił Pan Wiesław Szczepański – przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Pani Krystyna Łybacka wygłosiła wykład na temat korzyści płynących z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Po wykładzie młodzież podzieliła się na cztery komisje ( obecnych było 72 uczniów ze szkół województwa wielkopolskiego). Każda komisja delegowała spośród siebie przewodniczącego, sekretarza oraz jedną osobę na przewodniczącego obrad. Radnym w Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej został Arkadiusz Zięty z klasy 1 a. Przewodniczącym Komisji Infrastruktury i Przedsiębiorczości został Jakub Pruchniewicz również z klasy 1a. Komisje projektowały ustawy, które podczas sesji były przegłosowywane. Dzień upłynął w bardzo miłej pracowitej atmosferze.

 • Uroczyste zakończenie szkoły rocznika 2019

  Uroczyste zakończenie szkoły rocznika 2019
  26.04.2019

  W piątek, 26 kwietnia, 124 uczniów klas trzecich odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystości obecni byli: 
  Starosta Powiatu Średzkiego – Ernest Iwańczuk ( fundator nagrody dla szkolnego Europejczyka),
  Wice starosta – Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka,
  Burmistrz Miasta Środa Wlkp. – Piotr Mieloch ( fundator nagrody dla szkolnego Społecznika),
  Przewodnicząca Rady Powiatu – Małgorzata Fertała,
  Przewodniczący Rady Miasta – Paweł Wullert ( fundator nagrody „Tytan Pracy”),
  Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Wlkp. oraz Radna Rady Miejskiej - Bogusława Deiksle.
  Fundatorzy nagród dla absolwentów:
  Prof. dr hab. Bolesław Andrzejewski ( fundator nagrody dla najlepszego Humanisty,)
  Włodzimierz Wilkanowicz ( fundator nagrody dla najlepszego Matematyka),
  Wojciech Jóźwiak z Instytutu Filologii Słowiańskiej, który to instytut jest fundatorem nagrody dla humanisty z klasy objętej patronatem przez Instytut Filologii Słowiańskiej,
  Rafał Ratajczak (fundator nagrody dla najlepszego Sportowca),
  Joanna Spochacz ( fundator nagrody dla lingwisty),
  Małgorzata Kajdan -  Przedstawiciel firmy Phytopharm Klęka ( fundator nagrody dla Przyrodnika),
  Adam Wysocki ( fundator nagrody dla szkolnego Wolontariusza).
  Przedstawiciele Rady Rodziców: przewodnicząca -  Anna Pruchniewicz, zastępca - Paweł Kubiak oraz skarbnik  -  Honorata Maćkowiak.                                                                                                                                                                                        Rodzice nagrodzonych uczniów.


  Laureaci nagród dla absolwentów rocznika 2019: 


  Zuzanna Pruchniewicz – Najlepszy Humanista,
  Zuzanna Stanicka – Najlepszy Historyk ( nagroda fundowana przez prof. dr hab. Tadeusza Paneckiego),
  Bartosz Demut – Najlepszy Matematyk,
  Kacper Tomaszewski i Jędrzej Tatarek - Nagroda „Eskulapa” przyznawana jest za osiągnięcia w dziedzinie biologii i chemii (fundatorem jest lekarz medycyny pan Piotr Jankiewicz), 
  Marcin Pińczak – Szkolny Europejczyk,
  Sara Neumann – Najlepszy Sportowiec,
  Zuzanna Stanicka – Społecznik Rocznika,
  Marcin Pińczak – Tytan pracy – 100% frekwencja przez trzy lata nauki, 
  Julia Kubiak- germanistka rocznika oraz Jędrzej Tatarek- anglista rocznika,
  Natalia Sot – Najlepszy Przyrodnik – Firma Phytopharm,
  Dominika Kujawa i Julia Kubiak – Nagroda Instytutu Filologii Słowiańskiej,
  Magdalena Kostka – Szkolny Wolontariusz,
  Natalia Sot i Jędrzej Tatarek – Indywidualność Rocznika – ufundowana przez Radę Powiatu Średzkiego.


  Uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem ( świadectwa odebrali uczniowie w towarzystwie rodziców): 


  z klasy IIIA  -  Natalia Sot, Jędrzej Tatarek, Kacper Tomaszewski, Aleksander Waligóra,
  z klasy III B – Monika Godlewska, Oliwia Osowska, Marika Walkiewicz,
  z klasy IIIC – Julia Bartkowiak, Julia Kubiak, Dominika Kujawa, Zuzanna Pruchniewicz, Magdalena Plutowska, Zuzanna Stanicka, Szymon Juszczak, Marcin Pińczak, 
  z klasy III D – Eliza Dziuba, Bartosz Demut.

  Uczniowie odebrali również nagrody za wyniki w  nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe, wolontariat, pełnienie funkcji skarbników, za aktywność na terenie klasy i szkoły oraz godne reprezentowanie naszego liceum w poczcie sztandarowym. Nagrody wręczyli przedstawiciele Rady Rodziców.
  Nagrody wręczono również krwiodawcom z Klubu” Hemoglobinka” oraz wolontariuszom.
  W tym roku po raz pierwszy Oddział Rejonowy PCK w Środzie ufundował medal Superwolontariusza dla uczniów, którzy przez trzy lata nauki w liceum w szczególny sposób angażowali się w akcje wolontariackie na terenie naszego powiatu. Medale od pani Bogusławy Deiksler odebrali uczniowie: Magdalena Kostka, Paulina Jarzyna, Balbina Pankowska, Kornelia Maćkowiak,  Dominik Kowalak, Karolina Berdyszak.     
  Rada Rodziców nagrodziła również wychowawców klas: 3a – Sławomira Brambora, 3b- Annę Drzazgowską, 3c – Dominika Leszczyńskiego, 3d- Mariolę Litka. Wychowawcą klasy 3b jest pani Iwona Tomaszewska, która z powodu choroby nie mogła w klasie trzeciej pełnić funkcji wychowawcy. W Jej imieniu, córka i syn przekazali podziękowania za oddaną krew oraz  życzyli powodzenia na egzaminie maturalnym.
  Za pracę na rzecz Rady Rodziców podziękowano Pani Honoracie Maćkowiak.
  Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor Katarzyna Światowy oraz w imieniu uczniów klas III Natalia Sot oraz Jędrzej Tatarek, w imieniu młodszych klas absolwentów pożegnała Kinga Kirschke.
  Całą uroczystość prowadzili Zosia Jańczak i Adam Łuczak, oprawa muzyczna Wiktoria Gałążewska. 
  Uroczystość przygotowała Pani Marzena Wisińska-Zadrużyńska z nauczycielami i uczniami klas pierwszych i drugich.


   

 • Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych

  Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych
  25.04.2019

  W czwartek 25 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielami uczelni wyższych z Poznania, pod hasłem „Patronat Uczelni Wyższych szansą na lepszy start młodzieży”.  O godzinie 10.00 wszyscy przybyli do auli szkoły, gdzie po powitaniu gości głos zabrał prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak – JM Rektor Senior UP. Tematem przewodnim wykładu było przedstawienie uniwersytetu jako placówki, która umożliwia samodzielne zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie. Nie wystarczą same wiadomości, potrzebne jest miejsce i ludzie, którzy te widomości pomogą młodym ludziom poukładać, scalić, jednocześnie pozwalając na indywidualne podejście.

  Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych - Obrazek 1  Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych - Obrazek 2            Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych - Obrazek 3                                  Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych - Obrazek 4       Spotkanie z przedstawicielami Uczelni Wyższych - Obrazek 5

  Po wykładzie Pana Profesora, wystąpili nasi uczniowie, prezentując dwie pieśni Stanisława Moniuszki: Prząśniczka i Złota Rybka w wykonaniu Zuzanny, Marysia Vanessy, Agnieszki, Donaty, Wiktorii, Olgi oraz krótki utwór fortepianowy z opery "Paria" Stanisława Moniuszki w wykonaniu Tomka Gabały z kl. 2b. Wybrane utwory nie były przypadkowe, ponieważ rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki.
  Po części wspólnej odbyły się spotkania w klasach, na których uczniowie mogli  zdobyć informacje o konkretnych kierunkach studiów. 
  Goście spotkania:


  Rektor Senior Uniwersytetu Przyrodniczego 
  Prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak 


  Prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego
  Prof. dr hab. Cezary Mądrzak


  Prodziekan Wydziału Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego
  dr hab. inż. Alina Matuszak-Flejszman, prof. nadzw. UEP


  Prodziekan Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej

  dr inż. Jan Uniejewski

  Prodziekan Wydziału Farmacji  Uniwersytetu Medycznego 
  prof. dr hab. Tomasz Gośliński absolwent rocznik 1992


  Koordynator współpracy Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza z Liceum Ogólnokształcącym w Środzie Wlkp. 
  dr  Wojciech Jóźwiak absolwent rocznik 1991


  Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
  dr Wojciech Antkowiak absolwent rocznika 1985

  Wydział Maszyn Roboczych i Transportu PP
  Instytut Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych
  dr inż. Ryszard Mańczak absolwent rocznik 2001


  Wydziału Zarządzania UEP
  dr Paweł Bartkowiak absolwent rocznik 1995


  Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów IFPiK UAM
  Marcin Pigulak 


  Biuro Karier, Dział Marketingu i Komunikacji
  mgr Sandra Witczak 
  Centrum Kształcenia Ustawicznego UP
  mgr Agnieszka Kurasz


  zastępca kierownika Centrum Praktyk i Karier Studentów i Absolwentów PP
  mgr Łukasz Fornalik 


  Redaktor Naczelny Gazety Średzkiej
  Zbigniew Król absolwent rocznik 1990
   

 • Maraton Matematyczny - poziom podstawowy

  Maraton Matematyczny - poziom podstawowy

  MARATON MATEMATYCZNY

  poziom podstawowy

  przygotowano 492 zadania

  24 kwietnia 2019

  55 uczniów przez 2 godziny

   rozwiązywało zadania maturalne

  Wszyscy razem rozwiązali 1250 zadań

  Uzyskując łącznie 977 punktów

  3a

  3b

  3c

  21 osób

  5 osób

  29 osób

  493 zadania

  136 zadania

  621 zadań

   23,5 zadania/ucznia

  27,2 zadania/ucznia

  21,4 zadania/ucznia

  406 punktów

  114 punktów

  457 punktów

   

  Poprawność wykonania zadań sprawdzało 5 osób

   (uczniowie klas drugich)

  250 zadań/sprawdzającego

   

  Wyniki indywidualne

  (10 osób z największą ilością punktów)

  Kacper Tomaszewski            36pkt / 39 zad

  Aleksander Waligóra             32pkt / 32 zad

  Ksenia Koprucka                   30pkt / 27 zad

  Wiktoria Buczma                   28pkt / 33 zad

  Marika Walkiewicz                 28pkt / 27 zad

  Oliwia Osowska                     26pkt / 32 zad

  Zofia Muszyńska                    24pkt / 32 zad

  Jędrzej Tatarek                      24pkt / 26 zad

  Weronika Grzybowska           24pkt / 31 zad

  Barbara Ławniczak                24pkt / 24 zad

  Życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym!

  Maraton Matematyczny - poziom podstawowy - Obrazek 1     Maraton Matematyczny - poziom podstawowy - Obrazek 2     Maraton Matematyczny - poziom podstawowy - Obrazek 3

  Maraton Matematyczny - poziom podstawowy - Obrazek 4     Maraton Matematyczny - poziom podstawowy - Obrazek 5     Maraton Matematyczny - poziom podstawowy - Obrazek 6

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć