• Nabór do szkoły w roku szkolnym 2019-2020

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich będzie prowadzić nabór do 6 klas pierwszych.

  Oferta trzech klas będzie skierowana do absolwentów gimnazjów.

  Oferta trzech kolejnych klas będzie skierowana do uczniów szkół podstawowych.

  Szczegółowe informacje zostaną zamieszczone w terminie póżniejszym, po ogłoszeniu przez Kuratorium Oświaty zasad rekrutacji.

 • Informacje dla absolwentów

  24.09.2018

  Informacja dla absolwentów

  planujących poprawiać wyniki matury w sesji wiosennej 2019:

  Prosimy o wypełnienie deklaracji maturalnej na stronie:

  https://deklaracja.edu.pl/3025040310U

  (prosimy zwrócić uwagę na wpisywany rok ukończenia szkoły)

  Wygenerowaną deklarację należy wydrukować dwustronnie (na jednej kartce), podpisać we wskazanych miejscach i przynieść do sekretariatu szkoły

  – w nieprzekraczalnym terminie do 7 lutego 2019 r.

  opłata za egzamin maturalny - 

  wiecej informacji na stronie: https://uczniowie.oke.poznan.pl/cms,778,oplata_za_egzamin_maturalny.htm#oplata

  Egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej jest odpłatny dla:
  1) absolwentów, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu z tego samego przedmiotu obowiązkowego
      lub tego samego przedmiotu dodatkowego,
  2) absolwentów, którzy przystępują do egzaminu z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku 
      lub poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale do niego nie przystąpili.

   

 • 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 • Kiermasz dla Szymka Walkowiaka

  Kiermasz dla Szymka Walkowiaka

  9 stycznia br. uczniowie naszego liceum zorganizowali kiermasz ciast, które sami upiekli. Cel był szczytny, pomoc dla Szymka Walkowiaka, który urodził się z rzadką wadą nóżek. Wkrótce Szymek przejdzie poważną operację, po której będzie poddany intensywnej rehabilitacji. I to właśnie na ten cel zostaną przekazane pieniądze, które dzięki hojności rodziców, którzy w tym czasie przyszli na zebrania do szkoły, udało nam się zebrać 1194,01 złote i 20 euro. To świetny wynik, a wszystko to za sprawą naszych wspaniałych uczniów, którzy włożyli wiele wysiłku, by akcja się udała!
  Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

 • Młodzież liceum na centralnych obchodach 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Warszawie

  Młodzież liceum na centralnych obchodach 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Warszawie

  28 grudnia 11 uczniów Liceum; Daniela Bukowska, Kinga Kirschke, Wiktoria Pachura, Marta Woźniak, Grzegorz Rajkowski, Tomasz Gabała, Jakub Kubiak, Wojciech Borwin, Marcin Chmiel, Marcin Wojewodzic i Maksymilian Dominas udali się do Warszawy na centralne obchody 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Uroczystości te składały się z 3 części, pierwszą była uroczysta Msza św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po niej odbył się przemarsz zgromadzonych uczestników na Plac Zwycięstwa. Tam przed Grobem Nieznanego Żołnierza miała miejsce uroczysta odprawa warty, apel poległych i przemarsz pocztów sztandarowych. Trzecia część uroczystości odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie oddano hołd przed Pomnikiem Powstańców Śląskich i Wielkopolskich. 

 • Licealiści dla innych

  Licealiści dla innych
  03.09.2018

   

  Pomaganie jest fajne! To hasło aktualne przez cały rok w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich jednak w okresie świątecznym nabiera szczególnego wyrazu. Z inicjatywą pomocy innym wychodzą uczniowie i  nauczyciele. Akcja „Dziewczyny dziewczyną” w ramach, której odbyła się zbiórka odzieży dla dziewczyn z Domu Dziecka w Bninie – inicjatorem akcji była Zuzanna Pruchniewicz  z kl. 3c. Uczniowie kl. 2c z wychowawczynią Panią Marzeną Wisińską-Zadrużyńską  przygotowali paczki świąteczne i zanieśli do Centrum Pomocy Rodzinie. Społeczność liceum przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka – przygotowano dwa duże kartony  z artykułami spożywczymi i środkami czystości, z zebranych środków zakupiono kołdry i poduszki – inicjatorem zbiórki była Wiktoria Jastrząb z kl. 3d. Cała klasa 3d wraz z wychowawczynią Panią Mariolą Litką była w Domu Dziecka w Bninie i przekazanie paczki świąteczne z przyborami szkolnymi (zeszyty, długopisy, kredki itp.). Jak co roku Liceum wsparło  akcję „Słodkie święta” czyli zbiórkę czekolad na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Wlkp. oraz akcję „Radosne Święta w każdym domu”, podczas której wolontariusze zbierają żywność w średzkich sklepach. Koordynatorem akcji w szkole od 10 lat jest Pan Tomasz Kaczmarek. W poniedziałek 17 grudnia odbyło się spotkanie gwiazdkowe dla dzieci ze SP nr 3 z klas z upośledzeniem lekkim. Imprezę zorganizowała klasa 2a z wychowawczynią Panią Agnieszką Kaczor, jak zawsze były zabawy, choinka, kolędy i oczywiście Gwiazdor z prezentami. Licealiści nie zapomnieli również o czworonogach ze schroniska dla zwierząt w Środzie Wlkp. aktualnie trwa jeszcze zbiórka karmy.  To nie wszystkie działania podejmowane przez licealistów, tylko ich przykłady, ale miło jest wiedzieć, że średzka młodzież z radością pomaga tym, którzy tej pomocy potrzebują. Nie liczą się tylko dobra materialne, ale uśmiech, wspólna zabawa, spędzenie czasu. Brawo!

 • Uroczystości 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego - 27.12.2018 r.

  27 grudnia na Starym Rynku odbyła się rekonstrukcja formowania I Ochotniczej Kompanii Średzkiej, która wzięła udział w powstaniu wielkopolskim. Braci Milewskich odgrywali Jędrzej Tatarek i Adam Łuczak, grupę ochotników ogrywało ponad 15 uczniów Liceum: powstańcy: Jakub Pruchniewicz, Mateusz Hasse, Olgierd Kofel, Dawid Lisiewicz, Grzegorz Rajkowski, Farid Chergui, Dmytro Arnautov, Mateusz Czwojdrak, Maksymilian Dominas, Filip Kowalewski, Krzysztof Kubiak, Marcin Pawlak, Sławomir Pluciński, Bartosz Widera oraz sanitariuszki – Lucyna Milewska (Marta Woźniak) i Urszula Jankowska (Daniela Bukowska). Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły poczty sztandarowe w składzie Jan Kucharski, Wojciech Łuczak, Jakub Jastrząb oraz Wojciech Borwin, Marcin Chmiel i Marcin Wojewodzic. Na rynku licznie zgromadzona była również młodzież z klas 3a i 3b.
  Następnym punktem obchodów 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego była Msza św. w średzkiej Kolegiacie. Szkołę reprezentowały aż 3 poczty sztandarowe, do dwóch, które brały udział w uroczystościach na Starym Rynku dołączył sztandar w składzie Tomasz Gabała, Kinga Kirschke, Wiktoria Pachura. Dodatkowo w Kolegiacie stawiła się grupa uczniów, którzy wcielili się w ochotników ze średzkiej kompanii.
  Uroczystości rocznicowe zakończyły się na Kwaterze Powstańczej znajdującej się na średzkim cmentarzu. W tej części brały udział poczty sztandarowe oraz młodzież z klas 3c i 3d.

 • Uroczystości Dnia Patrona i odsłonięcia Pomnika Powstańców Wielkopolskich
  29.12.2018

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej długo i rzetelnie przygotowywało się do obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Jeszcze wiosną ubiegłego roku powstał zespół nauczycieli,  którzy wraz z dyrekcją oraz Stowarzyszeniem Rodzin Powstańców Wielkopolskich przygotowali harmonogram działań, nad przebiegiem którego czuwali obecna dyrektor Katarzyna Światowy, (wcześniej dyrektor Anna Podbielska), Marlena Szymańska, Agnieszka Kaczmarek oraz Dominik Leszczyński i Sławomir Brambor. W prace zaangażowana była cała społeczność liceum. W listopadzie przed budynkiem posadzono platan upamiętniający patronów  szkoły, przy którym wkrótce pojawi się pamiątkowa tabliczka oraz zostanie wkopana butelka z podpisami wszystkich uczniów i pracowników. Kolejne działania miały miejsce tuż przed obchodami rocznicznicowymi. Nauczyciele historii przeprowadzili konkurs wiedzy o powstaniu wielkopolskim. 
  21 grudnia miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego powstańcom, głównym inicjatorem powstania pomnika jest Stowarzyszenie Rodzin Powstańczych w Środzie Wlkp.  Uroczystość prowadzili Marlena Szymańska oraz Sławomir Brambor. Imprezę swą obecnością uświetnili: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, wiceprzewodniczący  Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marek Gola,  poseł na Sejm RP Krzysztof Ostrowski, , Starosta  Powiatu Średzkiego Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska – Zabłocka,  Burmistrz Miasta Środa Wlkp. Piotr Mieloch, wiceburmistrz Maria Mieszczak, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Fertała, ks. kanonik Janusz Śmigiel, ks. dr Krzysztof Michalczak oraz pozostali goście, mieszkańcy miasta i okolic. Uczniowie i  przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola „Kasztanowy Ogród” wraz z nauczycielami przygotowali krótką inscenizację przyjazdu Ignacego Paderewskiego do Poznania. W rolę Paderewskiego wcielił się Adam Błaszczyk, podjechał on wraz z małżonką repliką samochodu maki Rolls-Royce,  stworzoną przez konstruktora Jerzego Golbę i z balkonu wygłosił mowę, taką samą jak I. Paderewski z balkonu Hotelu Bazar w Poznaniu, w dniu 27 grudnia 1918 roku.  Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonali; wicemarszałek W. Jankowiak,  Maria Mielcarzewicz – prezes Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich, starosta E. Iwańczuk, burmistrz P. Mieloch, przewodnicząca  M. Fertała, T. Pawlicki – starosta w roku 2013, kiedy powstał list intencyjny, w którym zapisano, że pomnik powstanie. List intencyjny zakopany jest przy liceum pod tablicami pamiątkowymi. Wstęgę przecinał również autor pomnika prof. Wiesław Koronowski. Proboszcz NSJ dr K. Michalczak poświecił obelisk, zaś licznie zgromadzone delegacje złożyły wiązanki. Na zakończenie odbył się apel poległych. Po tej części uroczystości delegacje, przybyli goście i mieszkańcy miasta udali się do budynku liceum, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Przemówienia tu wygłosili: Pani Maria Mielcarzewicz i dr Marek Rezler, głos zabrali również - wicemarszałek Wojciech Jankowiak, burmistrz Piotr Mieloch, poseł Krzysztof Ostrowski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu  Przemysław Jankowiak, który przeczytał list od senatora Roberta Gawła. W hali zgromadzeni mogli zobaczyć inscenizację wydarzeń, które rozegrały się w Środzie i Poznaniu z udziałem patronów szkoły.  Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, Pan Tadeusz Musiał nadał sztandarowi liceum honorowe odznaczenie „Wierni Tradycji” za zasługi w upowszechnianiu wiedzy i pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Prezes  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Jan Lis wręczył odznaczenia zasłużonym dla zachowania pamięci o powstaniu.  Prezes Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego Bartłomiej Król przekazał album ze zdjęciami z roku 1986, kiedy nadano liceum imię Powstańców Wielkopolskich. Obejrzano również dwie prezentacje tematyczne. Całość uświetnił chór składający się z licealistek oraz akompaniament pianina i saksofonu. Tę część uroczystości przygotowali uczniowie: Kinga Kirschke, Jakub Pruchniewicz, Marcin Wojewodzic, Wojciech Borwin, Marcin Chmiel, Mateusz Dobrzański, Wojciech Hęćka, Marcin Pawlak, Marek Sobota, Grzegorz Rajkowski, Barbara Niemczal, Zazanna Pruchniewicz, Zuzanna Stanicka, Wiktoria Pachura, Jakub Felman, Marta Woźniak, Monika Wiśniewska, Tomasz Gabała, Oskar Kordacki, Tobiasz Szewczak, Katarzyna Socha, Olga Ślebioda, Sara Neuman, Martyna Jankowska.

  Społeczność Liceum składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości upamiętniających zwycięski zryw z 27 grudnia 1918 roku. W szczególności: Stowarzyszeniu Rodzin Powstańców Wielkopolskich, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Ośrodkowi Kultury, Panu   Jerzemu  Golbie, panu Michałowi Grochowskiemu, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu,. Dziękujemy!


  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczystości Dnia Patrona i odsłonięcia Pomnika Powstańców Wielkopolskich.

  21 grudnia 2018 roku - Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp.

  Uroczystości Dnia Patrona i odsłonięcia Pomnika Powstańców Wielkopolskich - Obrazek 1

 • Krwiodawcy dla pani Iwony Tomaszewskiej

  Krwiodawcy dla pani Iwony Tomaszewskiej

  W środę 12 grudnia br. stacjonarny punkt krwiodawstwa mieszczący się w średzkim szpitalu przeżywał prawdziwe oblężenie. Pełnoletnia młodzież naszego liceum w bardzo spontaniczny sposób odpowiedziała na apel o pilnie potrzebną krew dla nauczyciela szkoły - pani Iwony Tomaszewskiej. Uczniowie ze wszystkich klas maturalnych (bo tylko oni mają ukończone 18 lat) na kilka miesięcy przed maturą dali piękne świadectwo swojej dojrzałości. Podjęcie decyzji o pierwszym oddaniu krwi nigdy nie jest łatwe. Trzeba pokonać pewne bariery, słabości, stereotypy, ale kiedy cel jest tak szczytny jak w tym przypadku, okazuje się, że można naprawdę wiele. W ciągu pierwszych dwóch tygodni krew oddało dwudziestu trzech licealistów. Wielu następnych deklaruje wizyty w punkcie krwiodawstwa w kolejnych tygodniach. Trzeba tu również dodać, że chętnych do oddania krwi było znacznie więcej. Nie wszyscy jednak z różnych powodów zdrowotnych mogli to uczynić. W akcję zaangażowała się również absolwentka liceum z 2018 roku - Julia Dolata. Jej zaprzyjaźniona 45 osobowa grupa wolontariacka ze Szczecina oddała krew 20 grudnia. Osoby, które chcą dołączyć do grona krwiodawców informuję, że krew dla pani Iwony Tomaszewskiej można oddawać w każdą środę i piątek w godzinach 8.30 - 13.30 w punkcie krwiodawstwa w średzkim szpitalu.

 • Słodkie Święta

  Słodkie Święta

  W poniedziałek 17 grudnia  zakończyła się dziesiąta edycja akcji „Słodkie święta”, której celem była zbiórka jak największej ilości czekolad.   W akcji  udział wzięli zarówno uczniowie liceum, jak i wszyscy pracownicy szkoły.

  Zebraliśmy łącznie 380 czekolad, co świadczyć może o wielkim zaangażowaniu  społeczności liceum w tę inicjatywę.  Zebrane słodycze w całości przekazane zostały  Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Środzie, za pośrednictwem którego trafią do najbardziej potrzebujących  w naszym powiecie. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.

 • Spotkanie Wigilijne dla dzieci

  Spotkanie Wigilijne dla dzieci
 • Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego

  Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego

  17 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego! W tym dniu nauczyciele oraz uczniowie przyszli do szkoły w zabawnych swetrach przedstawiających renifery, bałwanki, choinki i piernikowe ludziki.

   

   

   

   

   

   

  Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego - Obrazek 1Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego - Obrazek 2Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego - Obrazek 3Dzień Obciachowego Swetra Świątecznego - Obrazek 4

 • Radosne święta w każdym domu

  Radosne święta w każdym domu

  W dniach 14 i 15 grudnia dwudziestu  uczniów liceum z klas I A, I C, II A i III A brało udział w 37. edycji akcji „Radosne święta w każdym domu”, polegającej na zbiórce żywności  w średzkich  marketach. Zebrane produkty przekazane będą za pośrednictwem pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie najbardziej potrzebującym mieszkańcom i rodzinom z powiatu średzkiego przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. W imieniu pracowników OPS-u dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, aby pomagać innym.

   

  Radosne święta w każdym domu - Obrazek 1

 • Podsumowanie współzawodnictwa sportowo - turystycznego 2018

  Podsumowanie współzawodnictwa sportowo - turystycznego 2018

  W roku 2018 w XX edycji Współzawodnictwa Sportowo- Turystycznego Powiatów Woj. Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Woj. Wielkopolskiego udział wzięło ok. 25 000 uczestników reprezentujących 28 powiatów Województwa Wielkopolskiego oraz ok 55 szkół ponadgimnazjalnych. W skład współzawodnictwa wchodzi 21 imprez wojewódzkich oraz imprezy powiatowe.
  Najlepszych 12 powiatów otrzyma puchary, dyplomy i sprzęt sportowo turystyczny:
  1. Szamotuły 2260 pkt
  2. Ostrów Wlkp. 2247,50 pkt
  3. Konin 2210 pkt
  4. Wągrowiec 2180 pkt
  5. Piła 2127,50 pkt
  6. Ostrzeszów 2045 pkt
  7. Pleszew 2035 pkt
  8. Wolsztyn 1995 pkt
  9. Krotoszyn 1892,50 pkt
  10. Chodzież 1565 pkt
  11. Środa Wlkp. 1155 pkt
  12. Września 807,50 pkt

  Nagrodzonych zostanie również 6 szkół biorących udział we Współzawodnictwie Sportowo - Turystycznym Młodzieży LZS Szkół Ponadgimnazjalnych:

  1 ZS 1 Ostrzeszów 242,5 pkt.
  2 ZSP Nietążkowo 204 pkt. 3 ZS nr.
  2 Szamotuły 192 pkt.
  4 ZSPP CKU Marszew 135
  5 LO Środa Wlkp. 111 pkt.
  6 ZSP Koźmin Wlkp. 87 pkt.
  Szkołę reprezentowała pani Alina Cichowlas nauczyciel wychowania fizycznego.
  Wszystkim sportowcom, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy.

  Podsumowanie współzawodnictwa sportowo - turystycznego 2018 - Obrazek 1

 • Kolejny sukces Kacpra!

  Kolejny sukces Kacpra!
  10.12.2018

   

  Oddział Rejonowy PCK w Środzie Wlkp. zorganizował etap rejonowy XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, odbył się on w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp. Kaceper Tomaszewski zajął pierwsze miejsce, z dużą przewagą wygrał etap rejonowy, podobnie jak etap szkolny, który odbył się 21 listopada 2018 r. (do etapu szkolnego przystąpiło 54 uczniów). Etap wojewódzki odbędzie się w marcu 2019 roku. Laureat każdego z etapów oprócz wiedzy musi wykazać się zaangażowaniem w propagowanie zdrowego stylu życia.

  Nagrodę Kacprowi wręczyli: Pani Bogusława Deiksler - prezes  oddziału Rejonowego PCK w Środzie Wlkp. oraz Pan Marek Kostka - dyrektor CKUiZ

  Kolejny sukces Kacpra! - Obrazek 1      Kolejny sukces Kacpra! - Obrazek 2     Kolejny sukces Kacpra! - Obrazek 3

 • Poznań zagadek

  Poznań zagadek

  Dnia 7.12.2018r. klasa IIA wyjechała na wycieczkę do Poznania. Zwiedzanie zaczęliśmy na Placu Adama Mickiewicza, następnie zwiedziliśmy Zamek Cesarski oraz udaliśmy się do Szyfrokontenera. W środku na multimedialnej wystawie "Pogromcy Enigmy", poznaliśmy historię poznańskich matematyków, którzy złamali tajemnicę niemieckiej maszyny szyfrującej oraz sami nauczyliśmy się łamania prostych szyfrów. Później na Starym Rynku zagraliśmy w grę miejską. W ten sposób mogliśmy zwrócić uwagę na elementy często pomijane i niezauważane. Podzieleni na pięć grup mieliśmy w określonym czasie wykonać dziewięć zadań. Ostatnim punktem wycieczki był Escape Room. Zmierzyliśmy się z ciekawymi zagadkami oraz łamigłówkami. Wyjazd ten pozwolił nam odkryć mniej popularne zakątki naszego pięknego miasta Poznania.

 • Wizyta z Urzędu Marszałkowskiego

  Wizyta z Urzędu Marszałkowskiego
  07.12.2018

  W piatek 7 grudnia 2108 roku szkołę odwiedził Pan Czesław Kruczek zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Przekazał list z Urzędu Marszałkowskiego oraz flagę powstańczą symbolizującą chwałę i niezwykłe poświęcenie Wielkopolan.

  "W tm roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wydarzenia tak ważnego dla mieszkańców naszego regioni oraz wszystkich Polaków, dzięki któremu odzyskaliśmy nie tyko nasze ziemie, ale także tożsamość narodową, możliwość życia w wolnym kraju i decydowania o własnym losie. Sto lat temu mieszkańcy Wielkopolski dumnie manifestowali swoją polskość za pomocą barw narodowych, flag, chorągwi, rozetek." ...

  Wizyta z Urzędu Marszałkowskiego - Obrazek 1

 • Mikołaj
  06.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołaj.

 • XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

  XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS
  04.12.2018

   

  We wtorek 4 grudnia 2018 roku w CKZiU odbyła się już XII edycja olimpiady sprawdzającej wiedzę o AIDS. Co roku olimpiada odbywa się na początku grudnia, aby uczcić Światowy Dzień AIDS. W tym roku laureatem I miejsca został Kacper Tomaszewski z klasy 3a. Gratulujemy!

  Nagrody ufundowało średzkie Starostwo Powiatowe oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Wielkopolskiej.

   

  XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS - Obrazek 1    XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS - Obrazek 2   XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS - Obrazek 3

 • "Nie daj szansy AIDS"

  "Nie daj szansy AIDS"
  29.11.2018

   

  W czwartek 29  listopada 2018 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp.: Balbina Pankowska, Wiktoria Szymczak oraz Kacper Tomaszewski zajęli I miejsce w konkursie pt. „Nie daj szansy AIDS” zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej. Uczniowie klasy 3a przygotowali film na finał konkursu pt. „Krótki film o HIV”. Wręczenie nagród poprzedził wykład o HIV i AIDS, pani Sylwii Wojtysiak – psychoterapeuty, seksuologa.  Nagrody zostały wręczone  przez Panią  Małgorzatę Wiśniewską – Zabłocką – wicestarostę Powiatu Średzkiego, Panią  Marię Deręgowską - dyrektora Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Wielkopolskiej i Panią Annę Mendykę – z  Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Środzie Wlkp.

   

  "Nie daj szansy AIDS" - Obrazek 1        "Nie daj szansy AIDS" - Obrazek 2"Nie daj szansy AIDS" - Obrazek 3

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć