• Zapraszamy na Drzwi Otwarte

  6 kwietnia 2019 

  w godz. od 10.00 do 12.00

 • Nabór do szkoły w roku szkolnym 2019-2020

  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich będzie prowadzić nabór do 7 klas pierwszych.

  Oferta trzech klas będzie skierowana do absolwentów gimnazjów.

  Oferta czterech kolejnych klas będzie skierowana do uczniów szkół podstawowych.

  Szczegółowe informacje w zakładce oferta edukacyjna 2019/2020

   

 • Podsumowanie XIV sezonu Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

  Podsumowanie XIV sezonu Szkolnej Ligi Piłki Nożnej
 • Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców LO

  Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców LO
 • Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK

  Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK

  15 marca br. w Poznaniu odbył się etap okręgowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Poznaniu.
  Kacper Tomaszewski z klasy 3a reprezentował rejon średzki w etapie wojewódzkim olimpiady, ponieważ zdobył pierwsze miejsce w etapie rejonowym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, który odbył się 21 listopada 2018 roku. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 23 uczniów w obu kategoriach, wszyscy musieli wcześniej przygotować prezentację – promującą zdrowy styl życia, a na etapie okręgowym rozwiązać test składający się z 40 pytań. KACPER TOMASZEWSKI w swej kategorii zajął zaszczytne I miejsce i będzie reprezentował nasze województwo w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 24- 26 maja w Łodzi. Główną nagrodą w etapie ogólnopolskim jest indeks na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 

  Kacper w finale ogólnopolskim Olimpiady PCK - Obrazek 1
   

 • Dni Etyki

  Dni Etyki

  Co roku Dni Etyki odbywają się równolegle z rekolekcjami. W tym roku tematem przewodnim cyklu były zagadnienia z zakresu bioetyki. W poniedziałek uczniowie wysłuchali wykładu prowadzonego przez Annę Drzazgowską i Natalię Olkiewicz na temat  eksperymentów na ludzkim ciele za życia i po śmierci. Dowiedzieli się, jak kwestia wykonywania doświadczeń na ludzkim ciele wyglądała w przeszłości, a jak jest obecnie. We wtorek licealiści spotkali się z dr Pawłem Główczewskim, który omówił zagadnienia mówienia prawdy w medycynie na konkretnych przykładach oraz przedstawił wyjątki od tej reguły. Nadto, pan doktor opowiedział nam o dylematach moralnych swojego zawodu. Ostatniego dnia bloku etycznego zajęcia odbywały się w średzkim szpitalu, gdzie dr Anna Zejma-Olender opowiedziała o granicach rozsądnej terapii. Zwróciła nam uwagę na delikatność sfery decydowania o ludzkim życiu oraz trudnym wyborze zaprzestania terapii. Na zakończenie "Dni Etyki 2019" uczniowie zwiedzili Laboratorium Analityczne.

  Dni Etyki - Obrazek 1   Dni Etyki - Obrazek 2   Dni Etyki - Obrazek 3

 • Najserdeczniejsze gratulacje

  dla pani Katarzyny Światowy

  z okazji objęcia stanowiska dyrektora Liceum.

  Życzymy satysfakcjonującej współpracy z uczniami i ich rodzicami,

  pracownikami szkoły i innymi instytucjami

  oraz rozwoju kariery zawodowej.

 • Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni

  Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni

  6 marca uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego: Magdalena Sobkowiak, Jakub Felman i Mikołaj Solarski, reprezentowali naszą szkołę podczas Dnia Szkockiego zorganizowanego w CKUiZ w Środzie. Oprócz zadań leksykalnych oraz projekcji filmu Braveheart, uczniowie brali udział w konkursie, w którym musieli zmierzyć się z fragmentem utworu literackiego. Nasi reprezentanci nie
  mieli sobie równych, gdyż zajęli pierwsze trzy miejsca: Mikołaj (I miejsce), Jakub (II miejsce), Magda (III miejsce).
  Za swój sukces uczniowie otrzymali nagrody.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Dzień Szkocki w CKZiU - licealiści bezkonkurencyjni - Obrazek 1

 • Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

  Dnia 6 marca uczniowie trzecich klas oraz przedstawiciele lokalnych władz mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Liceum odwiedził p. Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który w wywiadzie prowadzonym przez Natalię Sot i Jędrzeja Tatarka opowiedział  o sprawowaniu mandatu poselskiego. Wywiad składał się z 4 bloków tematycznych: obowiązki i przywileje poselskie, kwestie polonijne, rola dyplomacji publicznej i polityka Uni Europejskiej. Następnie uczniowie zadawali pytania, z których dowiedzieli się m.in, że wiceminister marzył o zostaniu politykiem już od dziecka oraz zdawał maturę z historii. Po spotkaniu w naszej szkole minister Szynkowski odwiedził Zespół Szkół Rolniczych oraz Ośrodek dla repatriantów "Rodak". Na spotkaniu obecni byli: Pani Iwona Kozłowska - Dyrektor Departamentu MSZ, Pani Klaudia Strzelecka - Radna Miasta Poznań, Pani Małgorzata Fertała - Przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego, Pani Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka - Wicestarosta Powiatu Średzkiego, Pan Marcin Młodziński - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz Pan Bartosz Wieliński - Sekretarz Powiatu Średzkiego.

  https://twitter.com/MSZ_RP/status/1103259826677796869?s=20 

  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 1 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 2 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 3 Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 4  Spotkanie młodzieży LO z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Obrazek 5  

 • Drzwi otwarte na AWF-ie

  Drzwi otwarte na AWF-ie

  Szanowni Państwo,

  zapraszamy uczniów klas maturalnych na Drzwi Otwarte AWF Poznań, które odbędą się 16 marca br. Prosimy o przekazanie informacji Państwa uczniom oraz nauczycielom.

  Zaczynamy w auli Budynku Głównego o godz. 11. Uczniowie będą mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Uczelni, w tym o rekrutacji i kierunkach, a także wygrać atrakcyjne nagrody! Druga część wydarzenia to ciekawe warsztaty oraz wykłady związane z naszymi kierunkami! Na wszelkie pytania maturzystów odpowiedzą studenci oraz przedstawiciele Biura Obsługi Rekrutacji. 

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na wydarzeniu „Drzwi Otwarte AWF Poznań 2019” na portalu Facebook. Zachęcamy do udostępnienia wydarzenia Państwa uczniom oraz do udziału w Drzwiach Otwartych.

  Serdecznie zapraszamy!

  Z pozdrowieniami,
  Dział Marketingu i Karier AWF Poznań
   

 • Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego

  Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego

  Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 1   Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 2   Tłusty czwartek - czyli pączek dla każdego - Obrazek 3

 • Licealiści na AWF

  Licealiści na AWF

  Dnia 27 lutego uczniowie naszej szkoły odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzięki uprzejmości JM Rektora AWF dr hab.prof. AWF Dariusza Wielińskiego mieli możliwość poznać jedną z najlepszych uczelni sportowych w Polsce. JM Rektor zaprosił naszych uczniów do Sali Senackiej i po krótce przedstawił ofertę edukacyjną oraz zalety każdego z omawianych kierunków studiów. 
  Następnie uczniowie obejrzeli imponujące sale laboratoryjne (m.in. laboratorium biomechaniki) i wykładowe, pływalnię, halę widowiskową oraz inne obiekty sportowe. Uczestniczyli w ciekawym wykładzie prowadzonym przez dr Łukasza Michałowskiego z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu, który bardzo ekspresyjnie przedstawił największe błędy popełniane przy wykonywaniu najprostszych ćwiczeń. Na końcu uczniowie zmierzyli się z testem szybkości reagowania, takim samym, który przechodził np. Robert Kubica. 
  Dzień na AWF-ie wszystkim uczniom dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

   

  Licealiści na AWF - Obrazek 1Licealiści na AWF - Obrazek 2

  Licealiści na AWF - Obrazek 3

  Licealiści na AWF - Obrazek 4

   

 • Spotkanie z absolwentem

  Spotkanie z absolwentem
  19.02.2019

  Adam Tatarek jest studentem Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, jest absolwentem naszego liceum rocznika 2015. Dwukrotnie spotkał się z uczniami, pierwsze spotkanie z uczniami klasy 3a odbyło się 2 stycznia, a drugie z uczniami grupy biologicznej klas drugich - 19 lutego 2019 roku. Adam omówił problem antybiotykoterapii z punktu widzenia Farmaceuty, poruszył narastający problem samoleczenia oraz nieprzestrzegania zasad prawidłowej antybiotykoterapii, skutkiem czego jest mniejsza skuteczność antybiotyków.  Adam opowiedział również swoim młodszym kolegom jak studiuje się na Uniwersytecie Medycznym i jakie można wybrać kierunki.

  Spotkanie z absolwentem - Obrazek 1       Spotkanie z absolwentem - Obrazek 2

 • Spotkanie z absolwentami

  Spotkanie z absolwentami

  Dnia 18 lutego uczniowie klas trzecich politechnicznej i biznesowej wzięli udział w  spotkaniu z absolwentami naszego liceum: Anną Pinczak, Weroniką Rozworą, Marią Winiarską i Mateuszem Stanisławskim - studentami Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Młodzież naszej szkoły jest bardzo zainteresowana studiami na tych uczelniach. Uczniowie zadawali pytania związane z warunkami przyjęcia na poszczególne kierunki, ze sposobami zaliczania semestru, z atmosferą na zajęciach itp. Goście chętnie dzielili się swoim doświadczeniem, uwagami i wskazówkami.

  Spotkanie z absolwentami - Obrazek 1  Spotkanie z absolwentami - Obrazek 2  Spotkanie z absolwentami - Obrazek 3

 • Mistrzostwa województwa LZS w piłce siatkowej chlopców

  W Nietążkowie odbyły się mistrzostwa województwa w piłce siatkowej chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, a ostatecznie wystartowało 7. Zagrano mecze każdy z każdym w dwu grupach do 21 punktów w secie.
  Nasi chłopcy trafili do bardzo silnej cztero-zespołowej grupy. W rezultacie zajęli 4 miejsce w grupie, a 6 w klasyfikacji końcowej.
  Udział w tych zawodach był bardzo owocny w techniczne i sprawnościowe doświadczenia. Chłopcy spotkali się z zawodnikami, którzy na co dzień grają w różnych ligach i można było podziwiać ich umiejętności w grze. 
  Zadawalające było to, że nasi lecaeliści z seta na set grali coraz lepiej .
  Szkołę reprezentowali: Marcin Pietrzak-kapitan, Marek Rybarczyk, Mikołaj Solarski, Sławomir Pluciński, Patryk Piec, Jakub Felmann, Adam Łuczak, Miłosz Gościniak, Jan Kiel.

  Gratulacje!

 • Warsztaty na Uniwersytecie Ekonomicznym

  Warsztaty na Uniwersytecie Ekonomicznym
  14.02.2019

  14 lutego uczniowie klas drugich brali udział w wielu kolejnych warsztatach na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tym razem uczniowie wykonywali ćwiczenia z miareczkowania, uczestniczyli w ciekawym wykładzie oraz przyrządzali własny krem na bazie euceryny. Tego typu praktyczne zajęcia cieszą się dużą popularnością i stanowią przedsmak studiów na tej prestiżowej uczelni.

 • Złota na Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej

  12.02.2019

  Złota na Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej - Obrazek 1       Złota na Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej - Obrazek 2

  Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców 12-13.02.2019 w ZSR w Środzie Wlkp.
   
  Sukcesem zakończyły się rozgrywki w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt o mistrzostwo powiatu.
  Obie drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt, wszystkie zespoły reprezentowały podobny poziom umiejętności , więc tym bardziej smakuje zwycięstwo w pierwszym dniu chłopców i w drugim dniu dziewcząt. W zawodach wzięły udział po 3 szkoły ponadgimnazjalne w kategorii chłopców i dziewczat : LO Środa, CKZiU, ZSR.
  Wyniki meczy:
   
  Dziewczęta Chłopcy:
   
  26:14 Lo ZSR 22:20 LO-CKZiU
  22:21 CKZiU 22:21 LO - ZSR
   
  klasyfikacja końcowa:
  1 m LO Środa 1 m Lo Środa
  2 m CKZiU 2 m CKZiU
  3 m ZSR 3 m ZSR
   
  Szkołę reprezentowali:
  Dziewczęta: Magdalena Hańczyk-kapitan zespołu,Ewa Lisiecka, Nicola Banaszyk, Julia Pawlak, Eliza Wawrzkiewicz, Martyna Bydołek, Wiktoria Furmańska, Julia Wierzbicka , Beata Nowak
  Chłopcy: Mikołaj Solarski, Marek Rybarczyk, Jakub Krygier, Krzysztof Nowicki, Sławomir Pluciński, Bartosz Niełacny, Szymon Szkudlarek,Filip Cybichowski

   

 • Złoto naszych siatkarek w finale województwa w LZS

  Złoto naszych siatkarek w finale województwa w LZS
  11.02.2019

  Finał wojewódzki w LZS w piłce siatkowej dziewcząt 11.02.3018
   
  Świetnie spisały się dziewczęta podczas finału wojewódzkiego w LZS w piłce siatkowej dziewcząt w Nietążkowie. Obroniły zeszloroczny tytuł mistrza finału wojewódzkiego. Zgłosiło się 8 drużyn z Wielkopolski, dziewcząta zostały rozlosowane do 2 grup i grały systemem " każdy z każdym" Gładko pokonując 3 zespoły w grupie.w finale spotkały się z zespołem ZS 1 z Ostrzeszowa by gładko wygrać i tym samym uplasować się n pierwszym miejscu.
  Klasyfikacja końcowa szkół:
  1 m LO Środa Wlkp.
  2 m ZS1 Ostrzeszów
  3m ZSR Grabonóg
  4m ZS Nietążkowo
  5m ZSR CKU Trzcianka
  6m ZSR Przygodzice
  7m ZSR Marszew
  8m ZS 2 Szamotuły
  Szkołę reprezentowały: Nicola Banaszyk, Julia Pawlak, Monika Godlewska, Julia Bartkowiak-kapitan zespołu, Mnika Kucharska, Agnieszka Lipiecka, Zofia Kuźniewska, Wiktoria Karaś

   

  Złoto naszych siatkarek w finale województwa w LZS - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich
  ul. Ks. Kegla 1a
  63-000 Środa Wlkp.
 • 61 285-24-34

Galeria zdjęć