Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na Wiktorię Gralę z klasy 2a w programie stypendianym USKI. Cieszymy się, że Wiktoria została laureatką programu.
Gratulujemy Wiktorii!
Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na Wiktorię Gralę z klasy 2a w programie stypendianym USKI. Cieszymy się, że Wiktoria została laureatką programu.
Gratulujemy Wiktorii!
Święto Niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich miało w tym roku bardzo uroczysty charakter. W przeddzień święta państwowego w liceum zapanowały biało – czerwone barwy. Korytarze szkoły, gazetki, sale, okna były przyozdobione flagami narodowymi, rozetkami, życiorysami znanych polityków zaangażowanych w odbudowę Polski i plakatami patriotycznymi. Tego dnia nawet uczniowie i nauczyciele ubrali się w narodowe barwy.
Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się Szkolnym Konkursem Recytatorskim zorganizowanym przez klasę humanistyczną. W konkursie brało udział kilkunastu uczniów, a rywalizację wygrali Dominik Danilewicz z 3d i Dagmara Stachowiak z 2b. Drugie miejsce przypadło Marcie Glabus z 3g, a trzecie Dominice Bartkowiak z 3d.
Następnie odbyły się obchody Święta Niepodległości na hali gimnastycznej. Po teoretycznym przedstawieniu wydarzeń przez Mateusza Piszczatowskiego i Nikolę Andrzejewską z klasy 2a, punktualnie o 11.11 nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu w ramach projektu „Szkoła do hymnu”.
10 listopada w auli LO odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu mitologiczngo "Na Olimpie". Wzięło w nim udział w 24 uczniów z klas 1-3. Najlepiej z mitologicznymi wyzwaniami poradzili sobie Natalia Tańska z klasy 3A, drugie miejsce zajął Dominik Danilewicz z 3D, a miejsce trzecie przypadło Natalii Stawskiej z klasy IB. Konkurs przygotowały polonistki p. Agnieszka Kaczmarek, p. Ewelina Otworowska oraz p. Natalia Olkiewicz- nauczycielka filozofii.
Zwycięzcom gratulujemy!
W środę 10 listopada uczniowie klasy IC pod opieką wychowawczyni p. Beaty Szymańskiej i ks. Tomasza Staśkiewicza udali się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. Podczas wycieczki zwiedzali Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – Bramę Poznania. Przypomnieli sobie historię początków państwa polskiego jakie związane są z Poznaniem. Następnie zwiedzili Bazylikę Archikatedralną. Udało się wejść do podziemi, w których spoczywają zmarli Arcybiskupi i Biskupi poznańscy, a które są bardzo rzadko otwarte do zwiedzania. Wyjazd zakończył się integracją na kręgielni.
Środa 10 listopada była dniem wyjątkowym dla naszego liceum. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Pani Joanny Odalanowskiej udało się zaprosić i zorganizować spotkanie autorskie z pisarką Klaudią Bianek. Klasa humanistyczna miała niepowtarzalną okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie czytania książek, ale także ich tworzenia. Jak napisać książkę, jak wygląda współpraca z wydawnictwem i skąd czerpać inspiracje. Była to bardzo cenna wiedza. Po spotkaniu p. K. Bianek rozdawała autografy. Tym którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z jej twórczością zapraszamy do biblioteki w naszym liceum. Pani Klaudia Bianek jest autorką wielu ciekawych książek. Najpopularniejszym cyklem autorki jest seria pt. „Jedyne takie miejsce” w której skład wchodzą cztery powieści. Każdy tom opowiada o innych bohaterach; w pierwszym „Jedyne takie miejsce” głównymi bohaterami są Lena i Alan, w drugim „Ocalało tylko serce”- Klara i Aleksander, natomiast w trzecim tomie „Przy naszej piosence” bohaterami są Antek i Kornelia, a bohaterami czwartego tomu „Więcej serca niż rozumu” są Krystian i Marta. P. Klaudia jest również autorką serii pt. Życie po Tobie, w której skład wchodzą 3 powieści o następujących tytułach: "Życie po Tobie", "Zawsze i na zawsze", "Taką jaką jesteś" oraz serii pt. Najcenniejszy podarunek, w której skład wchodzą 2 książki: „Najcenniejszy podarunek” oraz „Gwiazdka pełna życzeń”. Kolejną serią jest „Nieobojętność” – pierwszy tom nowej serii „ Jeśli tylko Ty”. Pani Bianek jest również współautorką książki pod tytułem "Szczęście na czterech łapach", która jest zbiorem opowiadań o zwierzętach, które otrzymały ponowną szansę na szczęście. Część z dochodu ze sprzedaży antologii zostanie przekazana na rzecz Fundacji "Przytuliska u Wandy". Niedawno miała premierę kolejna książka autorki pt. „Promyczek na święta”. Życzymy kolejnych sukcesów zawodowych i czekamy na kolejne nowości wydawnicze.
9 listopada klasa humanistyczna 1a uczestniczyła w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Sprawa dotyczyła rozboju. Po wydaniu wyroku uczniowie mogli porozmawiać z panią sędzią, która chętnie odpowiadała na pytania. Później na młodzież czekała nie lada atrakcja - zwiedzanie nowoczesnego budynku sądu i możliwość porozmawiania z niektórymi pracownikami. Spore wrażenie na licealistach zrobiły nowoczesna sala konferencyjna, a także archiwum sądowe, gdzie sporo dowiedzieli się o pracy archiwisty oraz o zasadach przechowywania dokumentów.
Nasza szkoła we współpracy z Apteką Rodzinną w Środzie Wielkopolskiej przyłączyła się do akcji "Opatrunek na ratunek" organizowanej przez RedemptorisMissio Fundację Pomocy Humanitarnej. Celem jej było wsparcie afrykańskich szpitali prowadzonych m.in. przez polskich misjonarzy w materiały opatrunkowe, środki odkażające i sprzęt medyczny. W środę 03.11 odbyło się przekazanie uzbieranych darów do siedziby Fundacji. Wszystkim, którzy wspomogli realizację projektu składamy serdeczne podziękowania. Koordynatorami projektu byli p. Anna Drzazgowska i ks. Tomasz Staśkiewicz.
W piątek 29 października 2021r. na tematycznie udekorowanej sali gimnastycznej obchodziliśmy Dzień Dyni. Każda klasa przygotowała swoje stoisko, lampion z dyni oraz potrawę. W konkursie "Dynia w roli głównej" królowały desery- serniki, ciasta, ciasteczka i racuchy. Były też dania wytrwawne, najwięcej pochwał zebrał makaron z dyni autorstwa Jana Szyszki z 3b.
To właśnie klasa 3b wygrała konkurs kulinarny, ale niewiele zabrakło zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca - klasie 3h i 2b. W konkursie na najładniejszy lampion z dyni wygrała klasa 3e, wyprzedzając 1d i 3c. Dzień Dyni był też okazją do przebrania się - była m.in. Alicja w Krainie Czarów, Matrix, różne postacie z bajek i horrorów oraz wesoły rekin.
Wszyscy orzekli, że Dzień Dyni był doskonałą okazją do integracji środowiska nauczycielskiego i uczniowskiego.
Powered by aSc EduPage