Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Złote Szkoły NBP”. W ramach projektu należy wykonać trzy działania: lekcja z ekonomią, debata szkolna, warsztat uczniowski. Tematem tegorocznej edycji są „Cyberbezpieczne finanse”. Drużyna ambasadorów edukacji ekonomicznej składa się z 10 uczniów: Mai Biernat, Katarzyny Krzeminskiej, Magdaleny Behnke, Natalii Świtalskiej, Aleksandry Mądry, Wiktora Rochowskiego, Kamila Szał, Michała Sobierajskiego, Kacpra Stawickiego, Stanisława Nowickiego działających pod kierunkiem koordynatorów – pani Katarzyny Węcławiak – nauczycielki informatyki oraz pani Natalii Olkiewicz, nauczycielki biznesu i zarządzania .
Niewątpliwym atutem projektu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej społeczności lokalnej. Uczniowie mają dużą samodzielność w działaniu, mogą rozwinąć swoje umiejętności przedsiębiorcze i kreatywność. W ramach zadania „debata szkolna” uczniowie przeprowadzili dwie debaty oksfordzkie. Jedna dotyczyła obowiązku instalowania programów antywirusowych na każdym urządzeniu podłączonym do internetu, a druga kwestii ujawniania naruszeń danych osobowym przez przedsiębiorstwa. Co ciekawe, druga debata odbyła się online z zaprzyjaźnionym Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym nr 38 w Poznaniu. Drugie zadanie pt. „warsztat uczniowski” było realizowane na wielu płaszczyznach - w postaci teleturnieju wśród uczniów „Jeden z dziesięciu”, wywiadu w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, wykonania sondy ulicznej wśród uczniów i warszawiaków oraz ankiet wśród społeczności szkolnej. Celem warsztatów było zbadanie stanu wiedzy Polaków na temat cyberzagrożeń.
Ostatnim blokiem tematycznym projektu jest „Lekcja z ekonomią”. Założenia projektu są takie, że jest lekcje mają być interdyscyplinarne, ale dotyczyć danego tematu. Dlatego wykonano lekcje z biznesu i zarządzania z połączeniu z psychologią manipulacji na temat cyberzagrożeń. Na lekcji informatyki skupialiśmy się na monetach i projektowaliśmy karty płatnicze w programie Canva. Na lekcji języka angielskiego mieliśmy zajęcia warsztatowe z formułowania opinii, tłumaczenia i rozumienia tekstu. Wszystkie działania ambasadorów są na bieżąco relacjonowane na specjalnej stronie na FB oraz Instagramie – Złote Szkoły NBP LO Środa Wlkp. Zwieńczeniem projektu była wycieczka do Centrum Pieniądza im. S.Skrzypka. W projekt Złote szkoły poza koordynatorami – panią Natalią Olkiewicz i panią Katarzyną Węcławiak zaangażowana była pani Aleksandra Hamrol-Narożna.